Filmový festival Be2Can: O tele a duši

Dátum a čas:
sobota - 07. 10. 2017 - 16:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Štvrtý ročník filmového festivalu Be2Can prinesie do Kasární/Kulturparku zaujímavé filmové novinky, ktoré získali ocenenia. Víťazný film Berlinále 2017 O tele a duši, ocenený Zlatým medveďom, uvidia diváci 7. októbra o 18:00 hod. Nekonvenčný milostný príbeh starnúceho finančného riaditeľa mäsovýroby a introvertnej kontrolórky kvality mäsa maďarskej režisérky Ildikó Enyedi bude po prvý raz uvedený do slovenských českých kín.

Režisérsky comeback Ildikó Enyedi  (po dlhých 18 rokoch) ocenila porota ako remeselne skvelo spracovaný film, ale predovšetkým preto, že ľuďom pripomenie niečo, na čo v bežnom živote príliš často zabúdajú, a tým je súcit.

Výstredná romanca s prvkami všednej drámy a čiernej komédie je nekonvenčná love story o dvoch odlišne zmrzačených ľuďoch a ich objavovaní ríše emócií a fyzickej túžby. Ohromení zistením, že majú dokonca aj rovnaké sny, sa ich pokúšajú spoločne splniť. Film obratne spája chladné pozorovanie a nezvyčajnú emocionalitu, čo napokon dobre vystihla pri preberaní Zlatého medveďa sama autorka: “Môj film sa vám otvorí, iba ak k nemu pristúpite s veľkorysým srdcom”.

Snímka O tele a duši žala na Berlinále aj ďalšie úspechy. Odniesla si aj Cenu Ekumenickej poroty a Cenu poroty čitateľov denníka Berliner Morgenspot.

Vstupné: 3 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.