Filmový festival Be2Can: Štvorec

Dátum a čas:
sobota - 07. 10. 2017 - 18:30 - 20:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Film The Square (Štvorec), ktorý uvidia diváci v Kasárňach/Kulturparku 7. októbra o 20:30 hod. v rámci 4. ročníka festivalu Be2Can, získal na tohtoročnom medzinárodnom filmovom festivale v Cannes Zlatú palmu. Snímka švédskeho režiséra Rubena Östlunda ukazuje Európu, aká je. Bohatá, vyspelá, rozdelená, smiešne smutná.

Autor filmu nezameniteľne skĺbil presne odpozorované situácie, inteligentnú provokáciu a metaforický obraz súčasnej Európy. Na príbehu ambiciózneho kurátora múzea moderného umenia ironicky konfrontuje liberálne hodnoty a nedostatok empatie.

Christian je úspešný, atraktívny, rozvedený otec dvoch dcér. Spĺňa ideál vzdelaného mestského liberála, ktorý sa snaží citlivo vnímať aktuálne spoločenské problémy. S nimi ladí aj pripravovaná výstava konceptuálneho umenia, v ktorej dominuje inštalácia štvorca 4 x 4 metre vo verejnom priestore; štvorca, v ktorom platia pravidlá absolútnej rovnosti a tolerancie. Ako ale takúto myšlienku predať v mediálne zahltenom a nesústredenom prostredí, ktoré žije predovšetkým virálnymi udalosťami? Zatiaľ čo „hip“ marketingoví experti vymýšľajú rôzne stratégie, Christianovi ktosi ukradne mobil. A v snahe získať ho späť roztočí kurátor nevedomky špirálu udalostí, ktoré spochybnia nielen jeho osobné kvality a výstavu, ale aj postavenie inštitúcie, ktorú reprezentuje.

Ruben Östlund vo svojej „konceptuálnej tragikomédii“ s potmehúdstvom sebe vlastným skúma jeden egoistický charakter i povýšené pokrytectvo súčasných západných spoločností, ktoré čelia zmätku jazykov, symbolov a hodnôt.

Vstupné: 3 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.