First Lego League – robotická súťaž

Dátum a čas:
štvrtok - 09. 01. 2020 - 9:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Medzinárodná súťaž FIRST LEGO League sa na Slovensku organizuje od roku 2008. Začala sa jedným turnajom v Bratislave a postupne sa pridávali v ďalších mestách. Cieľom projektu je v športovej atmosfére hravým spôsobom podporiť u detí a mládeže záujem o vedu a technológie. Až 18 tímov bude súťažiť v regionálnom kole v Kasárňach/Kulturparku 9. januára od 9:00 do 18:00 hod.

Deti budú riešiť „zapeklité misie“ použitím robota, ktorého navrhli, postavili a naprogramovali podľa vyhlásenej témy na rok 2019/2020  CITY SHAPERSM – Navrhujme a budujme lepšie miesta na život a prácu pre každého. Výsledky výskumnej úlohy musia vhodným, najlepšie zábavným spôsobom prezentovať pred porotou. Keby si niekto myslel, že sa budú súťažné tímy len hrať, tak sa mýli. Musia simulovať reálny svet a riešiť náročné úlohy.

Súťaž pozostáva zo štyroch častí: robot Design, robot Game, prezentácia výskumného projektu a tímová práca. Roboty musia byť postavené výlučne zo stavebníc LEGO s použitím iba základných senzorov a naprogramované štandardným softvérom. Hodnotí sa kvalita konštrukčného návrhu a programu robota. Naprogramované roboty súťažia na ihrisku FLL, kde plnia rôzne úlohy, za ktoré získavajú body. Tímy prezentujú výsledky výskumného projektu. Najskôr musia určiť problém, ktorý chcú preskúmať a navrhnúť riešenie, ktoré prekonzultujú s expertmi, spracujú do výslednej podoby a odprezentujú porote rozhodcov.

Vstup voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.