FIRST LEGO League – robotická súťaž

Dátum a čas:
piatok - 12. 02. 2016 - 6:30 - 14:00

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Súťaž FIRST LEGO League je celosvetovou robotickou súťažou, kde si mladí ľudia vo veku od 10 do 16 rokov trénujú technické zručnosti v konštrukcii a programovaní robotov, rozvíjajú prezentačné zručnosti, učia sa  komunikácii a tímovej spolupráci. V aule Maxima TUKE sa 15. decembra uskutočnila regionálna súťaž. Jej siedmy ročník pripravili pracovníci Strojníckej fakulty pod vedením doc. Ing. Jozefa Svetlíka, PhD.

Lego.jpegZ viac ako sto súťažiacich dva najlepšie tímy – TalentUm SAP z Košíc a Primaškolák zo Sabinova postúpili do kvalifikačného kola krajín V4, ktoré sa uskutoční 12. februára 2016 v Kunsthalle/Hale umenia Košice. Lego roboty si budú môcť záujemcovia prísť pozrieť a podporiť súťažiacich v čase od 9:00 do 18:00 hod.

FIRST LEGO League je najväčšia robotická súťaž. Zúčastňujú sa na nej desaťtísíce detí na celom svete a najlepšie tímy postupujú do ďalších – semifinálových a finálových kôl, prípadne až na celosvetový festival. Každý rok sú zadané nové úlohy a mladí sa vo svojich triedach/kluboch pripravujú v tímoch – postavia a naprogramujú roboty, postavené zo stavebníc LEGO a trénujú na súťaž. Regionálneho turnaja FLL v Košiciach sa zúčastnilo 13 tímov z Košíc a okolia, Prešova, Sabinova, Sniny, ale aj zahraničný tím z Bulharska.

Vstup: voľný


Poloha na mape

Map Unavailable

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.