Folklórny park – stretnutie priateľov a priaznivcov folklóru

Dátum a čas:
piatok - 16. 11. 2018 - 9:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Folklórny súbor Hanička v spolupráci s Kultúrnym centrom Údolia Bodvy a Rudohoria pripravujú podujatie Folklórny park – stretnutie priateľov a priaznivcov folklóru. Neformálne stretnutia žiakov, triednych kolektívov a členov detských a mládežníckych súborov a jednotlivcov z Košíc a okolia sa uskutoční 16. novembra v Kasárňach/Kulturparku.

Podujatie prezentuje tradičnú ľudovú kultúru hudobno-tanečného folklóru regiónu Abov a vybraných obci východného Slovenska. Spoločnými aktivitami sa návštevníci zoznamujú s ľudovým tancom, piesňou, hudobnými nástrojmi, krojmi. Súčasťou Folklórneho parku je výchovný koncert, škola tanca a spevu, remeselné tvorivé dielne pre školy aj pre verejnosť.

Dopoludnie (9:00 – 12:00) je vyhradené výchovným koncertom pre materské a základné školy a pre verejnosť a remeselné tvorivé dielne. Na popoludnie (15:00 – 18:00) je pripravené zábavné stretnutie folklórnych súborov, školy tanca a remeselné tvorivé dielne.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Vstup voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.