Folklórny súbor Vranovčan: Hurá, je tu leto (Leto v Kulturparku)

Dátum a čas:
štvrtok - 01. 07. 2021 - 17:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Otváracou hudobnou, tanečnou a speváckou prechádzkou klenotnicou najznámejšieho slovenského ľudového umenia v profilovom programe všetkých zložiek folklórneho súboru Vranovčan sa 1. júla 2021 začne Leto v Kulturparku. Program s názvom Hurá, je tu leto pripravilo mesto Košice. Spevom a tancom to roztočia na hlavnom pódiu v areáli o 17:00 hod.  

Folklórny súbor VRANOVČAN patrí medzi špičkové folklórne súbory na Slovensku. Vo svojej činnosti sa zameriava na vyhľadávanie, zbieranie, uchovávanie a scénické spracovávanie folklóru formou verejných vystúpení propagovanie folklórneho bohatstva ľudových zvykov, piesní a tancov zo zemplínskej a šarišskej oblasti východoslovenského regiónu.

Od svojho vzniku v roku 1968 pracuje nepretržite a v jeho radoch sa vystriedalo vyše 1 600 mladých ľudí. Súbor uskutočnil stovky vystúpení na rôznych folklórnych festivaloch, slávnostiach, súťažiach a prehliadkach doma i v zahraničí. Slovensko reprezentoval v 22 štátoch Európy, Ázie, Afriky a Ameriky. Na celoštátnych súťažiach folklórnych súborov v rôznych kategóriách.

Vstup voľný 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.