FS Hornád: krst CD OKA MIH Soundtrack

Dátum a čas:
streda - 21. 02. 2018 - 16:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Folklórny súbor Hornád pokrstí svoje CD OKA MIH Soundtrack 21. februára o 18:00 hod. v Kasárňach/Kulturparku. Folkloristi na ňom zvečnili úspešný profilový program, s ktorým vystupovali. CD vzniklo na pódiu spolu s emóciami, tancami a piesňami, a samozrejme s divákmi na live nahrávke v štúdiu SRo v Košiciach. Ich priaznivci sa môžu tešiť aj na mini koncert, na ktorom zahrajú, zatancujú a zaspievajú naživo úryvky z nosiča.

Ľudovo-umelecké teleso Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach vďaka svojej viac ako polstoročnej tradícii patrí medzi popredné súbory na Slovensku. Hlavným cieľom jeho tvorby je zachovávanie tanečno-hudobných tradícií východného Slovenska a hľadanie nových ciest ich interpretácie a javiskového stvárnenia. Svoju históriu začal písať v roku 1963.

Choreografmi súboru sú popredné osobnosti slovenskej ľudovej choreografickej tvorby Ervín Varga, Vladimír Michalko, Marianna Svoreňová a Štefan Štec.

Vstup zdarma


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.