Galérie počas veľkonočných sviatkov

Dátum a čas:
pondelok - 03. 04. 2017 - pondelok - 17. 04. 2017 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Počas veľkonočných sviatkov nezostanú výstavné priestory v Kasárňach/Kulturparku a v Kunsthalle/Hale umenia pre verejnosť zatvorené. V sobotu, 15. apríla 2017 a v nedeľu, 16. apríla, si budú môcť návštevníci v tradičnom čase od 11:00 do 18:00 hod. vybrať z viacerých výstavných formátov. V piatok a v pondelok sa neotvoria.

V Kunsthalle/Hale umenia si budú môcť pozrieť hneď dve výstavy – MASS (Media Art Slovak Scene) 2017, ktorá je výberom diel súčasnej generácie študentov a absolventov ateliérov, orientovaných na súčasné mediálne umenie z prostredia Fakulty umení TU Košice, Akadémie umení v Banskej Bystrici a bratislavskej Vysokej školy výtvarných umení. V dolných výstavných priestoroch je výstava diel umelcov zo súkromných zbierok pod názvom Slovenské a české výtvarné umenie 20. storočia.

V Galérii Alfa v Kasárňach/Kulturparku pokračuje výstava Svet v ukrajinsko-slovenských farbách, ktorá je prezentáciou tvorby predstaviteľov rusínsko-ukrajinského výtvarného umenia, pôsobiacich alebo pochádzajúcich z oblasti severovýchodného Slovenska a Zakarpatskej oblasti Ukrajiny. Súčasťou výstavy je súbor makiet drevených cerkví východného obradu.

V budove Bravo na prízemí môžu deti „zablúdiť“ do Modrobieleho lesa z modrotlače. Na poschodí sa prezentujú so svojimi prácami žiaci Školy úžitkového výtvarníctva výstavou Big Names, ktorí sa inšpirovali osobnosťami a obdobiami a smermi histórie vývoja výtvarného umenia. Vo foyer upútajú fotografie Petra Zázvorku na výstave Varšava na dosah, ktoré približujú hlavné mesto Poľska a jeho obyvateľov.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.