Geišbergovci, Daniel Špiner a Balkansambel

Dátum a čas:
nedeľa - 29. 11. 2020 - 19:00 - 21:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Pandémia koronavírusu a s tým súvisiaci zákaz konania kultúrnych podujatí zmenila termíny koncertov a podujatí, ktoré boli naplánované na toto obdobie. Do Košíc sa v apríli chystali aj Geišbergovci spolu s hudobným zoskupením Balkansambel. Na niekoľko mesiacov to však museli odložiť. Svojich fanúšikov prídu do Kasární/Kulturparku potešiť až 29. novembra 2020. O svoje vystúpenie ich určite neukrátia.

Martin Geišberg (spev, gitara, flauty) je publiku už dlhé roky známy ako pesničkár a interpret vlastných piesní. Spolu s bratom Marekom (perkusie, cajon, spev), hercom a divadelníkom tvoria rodinné zoskupenie. Koncertujú s hudbou poetickou, premiešanou básňami a v magicko-realistickom duchu. Tentoraz prídu na východ s hosťami, s ktorými tu ešte nevystupovali.

Nástroje ako tuba, trombón, trúbka, saxofón, akordeón, balkánske tanečné rytmy, ako aj pokojné hudobné plochy podporujú silné výpovedné Martinove texty. Ženské zastúpenie na pódiu v podobe spevu, veľkého bubna a perkusií bude mať Lucia Korená. Na akordeóne a klavíri zahrá Daniel Špiner. Koncerty Geišbergovcov a Balkansambelu sa vždy nesú v uvoľnenej atmosfére cez smiech, slzy či tanec. A to všetko v hudbe a s hudbou.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.