Geišbergovci, Daniel Špiner a Balkansambel

Dátum a čas:
nedeľa - 29. 11. 2020 - 19:00 - 21:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Geišbergovci spolu s hudobným zoskupením Balkansambel museli ako všetci umelci tiež meniť svoje plány a presunúť svoje vystúpenie na záver roka. Svojich fanúšikov neukrátia a do Kasární/Kulturparku ich prídu potešiť 29. novembra 2020. 

Martin Geišberg (spev, gitara, flauty) je publiku už dlhé roky známy ako pesničkár a interpret svojich piesní. Spolu s bratom Marekom (perkusie, cajon, spev), hercom a divadelníkom tvoria rodinné zoskupenie. Koncertujú s hudbou poetickou, premiešanou básňami a v magicko-realistickom duchu. Tentoraz prídu na východ s hosťami, s ktorými tu ešte nevystupovali.

Nástroje ako tuba, trombón, trúbka, saxofón, akordeón, balkánske tanečné rytmy, ako aj pokojné hudobné plochy podporujú silné výpovedné Martinove texty. Ženské zastúpenie na pódiu v podobe spevu, veľkého bubna a perkusií bude mať Lucia Korená. Na akordeóne a klavíri zahrá Daniel Špiner. Päťčlenné zoskupenie Balkansambel tvoria Marek Pastírik – saxofón, tárogató, gajdy, Martin Noga – trombón, Andrej Rázga – trúbka, Juraj Hodas – tuba a Martin Králik – bicie, zvuk. Hoci odrazovým mostíkom tvorivosti ansámblu je predovšetkým tradičná hudba balkánskych kultúr, v nemalej miere má táto kapela zaostrené aj na našu ľudovú pieseň či na hudbu vážnu alebo jazzovú.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.