Háčkuj v parku – pokus o prekonanie rekordu

Dátum a čas:
štvrtok - 12. 09. 2019 - 15:00 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


V Kasárňach/Kulturparku sa po tretí raz bude prekonávať rekord v počte háčkujúcich ľudí na jednom mieste. Vlaňajší dosiahol 102 osôb. Hlavným cieľom je preniesť háčkovanie z domov na verejnosť, vytvoriť malé sídliskové komunity, ktoré sa spoja do väčšej pri tvorbe rozsiahlejšieho projektu.

Háčkované grafity sú neodmysliteľnou súčasťou tvorenia vo výmenníkoch a USE THE C!TY festivalu. Inštalácie po Košiciach vyvolávajú údiv okoloidúcich, ich úsmev a pozornosť. Sú dôkazom toho, ako sa dá umeleckými zásahmi zmeniť všedný deň na nevšedný.

Pri príležitosti Medzinárodného dňa háčkovania sa organizátori – SPOTs rozhodli do aktivity  zapojiť širokú verejnosť. Kto sa chce pridať a dostať sa do slovenskej knihy rekordov, môže rozšíriť dav háčkujúcich už 12. septembra 2019 od 15:00 do 19:00 hod. Zapojiť sa môže naozaj každý, bez rozdielu či vie alebo nevie háčkovať. Pripravení budú lektori, ktorí vás to určite naučia. Stačí si priniesť háčik, priadzu a pustiť sa do háčkovania. Akcia má charakter pikniku, preto si nezabudni priniesť deku na sedenie na tráve v parku. V prípade nepriaznivého počasia sa na novom rekorde bude pracovať v budove Alfa.

Autorkou nápadu Háčkuj v parku, ktorý je súčasťou väčšieho projektu Háčkované grafity, je Silvia Lukačínová, ktorá vedie tvorivé dielne vo výmenníkoch už takmer tri roky. Šije, háčkuje a vyšíva už od svojich pätnástich rokov a stále pripája nové techniky. Hovorí, že všetci máme tvorivé ruky, len ich musíme prebudiť. Tak to treba skúsiť.

Vstup voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.