Háčkuj vonku – Svetový deň pletenia a háčkovania na verejnosti

Dátum a čas:
utorok - 15. 06. 2021 - 15:00 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Od roku 2005 vždy v druhú sobotu v júni sa oslavuje Svetový deň pletenia a háčkovania na verejnosti. Chceme ho osláviť aj my a to opäť s výzvou #hackujvonku. Pridať sa k výzve môže každý vo svojom meste, na dedine, na ulici, v kaviarni, v parku, v autobuse, v lese či s priateľmi, susedmi alebo rodinou v druhú júnovú sobotu alebo kedykoľvek počas celého júna. Stačí, ak budete háčkovať vonku, odfotíte sa pri tom a fotku budete zdieľať na sociálnych sieťach s označením #hackujvonku.

Verejné háčkovanie sa v Košiciach uskutoční s malým meškaním – až v utorok 15. júna 2021 v areáli Kasární Kulturparku v čase 15.00 – 19.00. Bude to neformálne stretnutie/piknik bez oficiálneho programu. Nezabudnite na rúška, dezinfekcia bude k dispozícii a budeme zachovávať požadované rozstupy. Akcia sa uskutoční v parku. K dispozícii  budú stoličky, ale môžete si priniesť aj deky a nezabudnite svoj rozháčkovaný, či rozpletený projekt.

Ak sa chcete k výzve pripojiť svojou akciou, prosím, napíšte nám správu na FB alebo na e-mail  hackovane.grafity@gmail.com a mi vašu udalosť pridáme do zoznamu a budeme ju ďalej šíriť a zdieľať.
„Prečo to robíme? Pretože chceme preniesť háčkovanie z domov na verejnosť, vytvoriť komunity, vytvoriť priestor a príležitosť, aby sa ľudia mohli stretávať pri ručných prácach, čo je v našej kultúre pradávna tradícia. Veríme, že komunita, vzájomné zdieľanie a radosť z vlastnoručne vytvorených vecí môžu človeka urobiť šťastnejším a zdravším,“ vysvetlila autorka nápadu Silvia Lukačinová.

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.