#hackujvonku.- verejné háčkovanie

Dátum a čas:
sobota - 13. 06. 2020 - 16:00 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Svetový deň pletenia a háčkovania na verejnosti sa od roku 2005 oslavuje vždy v druhú sobotu v júni. Pridať sa k výzve #hackujvonku sa môže každý vo svojom meste, na dedine, na ulici, v kaviarni, v parku, v autobuse, v lese či s priateľmi, susedmi alebo rodinou. Stačí ak budete háčkovať vonku, odfotografujete sa pri tom a fotografiu budete zdieľať na sociálnych sieťach s označením #hackujvonku.

„Chceme preniesť háčkovanie z domovov na verejnosť, vytvoriť komunity, priestor a príležitosť, aby sa ľudia mohli stretávať pri ručných prácach, čo je v našej kultúre pradávna tradícia. Veríme, že komunita, vzájomné zdieľanie a radosť z vlastnoručne vytvorených vecí môžu človeka urobiť šťastnejším a zdravším,“ vysvetľuje autorka nápadu Silvia Lukačinová.

Verejné háčkovanie sa uskutoční 13. júna 2020 aj v areáli Kasární/Kulturparku od 16:00 do 19:00 hod. Bude to neformálne stretnutie. Nezabudnite si doniesť rúška. K dispozícii budú dezinfekcia aj stoličky v parku, ale priniesť si môžete aj deky. Nezabudnite svoj rozháčkovaný alebo rozpletený projekt. Ak sa chcete pripojiť k výzve, napíšte nám správu na fb alebo e-mail na hackovane.graffity@gmail.com a mi vás pridáme do zoznamu a budeme ďalej šíriť a zdieľať.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.