Henryk Górecki: Symfónia žalostných piesní – opera

Dátum a čas:
sobota - 20. 11. 2021 - 19:15 - 21:00

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Opera Štátneho divadla Košice uvedie premiérovo 3. symfóniu poľského skladateľa Henryka Góreckého (1933 – 2010), ktorá sa v poslednej dekáde minulého storočia stala jedným z najväčších hitov modernej klasickej hudby. Ďalší výnimočný projekt – „Symfónia žalostných piesní“ odznie v Kunsthalle/Hale umenia 20. novembra 2021 o 19:15 hod. Sólistkou večera bude vychádzajúca hviezda nielen slovenskej, ale aj svetovej opernej scény, sopranistka Slávka Zámečníková.  Dielo s orchestrom opery hudobne naštudoval šéfdirigent Peter Valentovič.

Keď v roku 1977 zaznela symfónia po prvý raz na festivale vo francúzskom Royane, nikto si toto pozoruhodné dielo obzvlášť nevšimol. Kritika ju prijala veľmi chladno a označila ju dokonca za tonálnu,  a teda spiatočnícku. V roku 1993 sa však v rebríčku najhranejších hitov vo Veľkej Británii objavilo CD s nahrávkou tohto diela s americkou sopranistkou Dawn Upshaw pod taktovkou Davida Zinmana. V USA sa udržala 38 týždňov na čele rebríčka klasickej hudby a predalo sa celkovo viac ako milión CD nosičov.

Podujatie sa koná v režime kompletne zaočkovaní.

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.