Horror Cinema – filmy a kvíz

Dátum a čas:
sobota - 13. 06. 2015 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Pre fanúšikov hororových klasík sme na 13. júna v Kasárňach Kulturparku pripravili filmový večer,  ktorému bude predchádzať kvíz s priam hororovými otázkami. HORROR QUIZ sa začne o 18:00 hod. a vstup na neho je voľný.

„Strašidelný“ program pokračuje o 20. hodine prvým z dvoch filmov. Aj keď bude sobota, na filmovom plátne si návštevníci budú môcť pozrieť americkú snímku PIATOK TRINÁSTEHO. Dnes už kultový horor o záhadných vraždách a prekliatom letnom tábore sa odohráva blízko Crystal Lake na severovýchode Spojených štátov amerických, kde došlo v táborovej osade pre mládež k tragickej udalosti. Mladí vedúci sa namiesto dozoru nad svojimi zverencami oddávali v kroví milostným hrám a nepočuli zúfalé volanie o pomoc. Ich nedbanlivosťou sa utopil mladý chlapec Jason Vorhees. Utopeného nikto nevytiahol a jeho telo sa nikdy nenašlo. Jazero a jeho okolie sa stalo prekliate a tábor bol zrušený. To však nebránilo mladému energickému nadšencovi, aby sa s partiou mladých právnikov a právničiek pokúsil po rokoch opustený tábor opraviť a sprevádzkovať. Už počas príprav sa však začnú diať znepokojujúce veci, prerastajúce s príchodom noci do krvavých orgií smrti

Vstupné: 2 €

Lístky: http://bit.ly/1OwTZGI

Hororová noc pokračuje o 22. hodine filmom EXORCISTA (USA), prekladaný aj ako Vyháňač diabla. Často býva označovaný za najdesivejší film všetkých čias.Trinásťročná Regan znenazdajky začne vykazovať správanie, ktoré nedokážu odôvodniť žiadne lekárske vyšetrenia. Keď sa k tomu pridajú javy v podobe telekinézy, trasenia postele či nadľudskej fyzickej sily, ujmú sa jej prípadu dvaja kňazi, otec Merrin a otec Karas, ktorí sa pokúsia dievča zbaviť démonickej posadnutosti.

Vstupné: 2 €

Lístky: http://bit.ly/1OwTX1w

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

 

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.