Hrana Live – koncert „Venované nešťastiu“

Dátum a čas:
nedeľa - 04. 08. 2019 - 20:00 - 22:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Festival Vietor v lete prináša hudobnú tvorbu Mareka Brezovského. Za projektom „Venované nešťastiu“ stojí Oskar Rózsa, ktorý jeho odkaz už roky pripomína prostredníctvom Projektu Hrana. Tentokrát oživil komornú tvorbu Mareka Brezovského a pre túto príležitosť zostavil s violončelistkou Ivanou Pristašovou špeciálny medzinárodný orchester.

Koncerty s názvom „Venované nešťastiu“ sú poctou Marekovi Brezovskému, od ktorého smrti uplynulo 22. júna 25 rokov. Písal texty a komponoval klasickú aj súčasnú hudbu a bol jedným z najvýznamnejších slovenských skladateľov 20. storočia. Jeho tvorbu si pripomenieme na koncerte 4. augusta o 20:00 hod. v Kasárňach/Kulturparku v Košiciach. Za klávesami uvidíme Oskara Rózsu, za bicie sa posadí Martin Valihora, na klavíri bude hrať Vladislav Slnko Šarišský a sprevádzať ich budú basgitarista Marek Minárik a gitarista Adam Mičinec. Ako predkapela vystúpi Eniesa.

Vstupné: 15 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.