Hudba z čias Košickej moderny II.

Dátum a čas:
pondelok - 17. 03. 2014 - 17:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


plagat_FINALV rámci projektu Komorná hudba v Košiciach sa uskutoční 17. marca o 19. hodine ďalší koncert rezidenčného súboru Kasární/Kulturparku  Quasars Ensemble.

V roku 2013 Košice navštívilo mnoho významných a medzinárodne uznávaných skladateľských osobností. Dobrou správou je, že ani počas tohto roka tomu nebude inak, pričom špecifickou črtou viacerých pozvaných hostí bude skutočnosť, že sa popri kompozícii venujú aj výtvarnému umeniu.

Najbližší marcový koncert v Kasárňach/Kulturparku je venovaný výlučne ruskej kultúre  – hudbe a výtvarným dielam z čias Košickej moderny II. Prvou osobnosťou, ktorá ho svojou prítomnosťou poctí, bude jeden z najplodnejších ruských skladateľov, klavirista, výtvarník, hudobný mysliteľ a profesor kompozície na VŠMU a Konzervatóriu v Bratislave Jevgenij Iršai, pôsobiaci od roku 1991 na Slovensku. V podaní Quasars Ensemble zaznie jedna z jeho najnovších komorných skladieb s názvom Before Leaving. Popritom však bude možné zoznámiť sa s jeho výtvarnými prácami, dozvedieť sa viac o jeho rozsiahlej kompozičnej tvorbe, bližšie spoznať ruské umenie, ako aj samotného umelca.

Druhým hosťom je jedna z výrazných postáv najmladšej generácie slovenskej prózy Michal Hvorecký. Spisovateľ, hudobný znalec a nadšený propagátor umenia predstaví esenciu toho najlepšieho z ruskej literárnej avantgardy. Jej hudobným pendantom bude gigantická Komorná symfónia Šostakovičovho súkmeňovca, dnes neprávom zabudnutého ruského skladateľa Gavriila Popova.

Program:

Jevgenij Iršai – Before leaving (2011)

Gavriil Popov – Komorná symfónia op. 2

 

Quasars Ensemble

Ivan Buffa, dirigent

 Predaj vstupeniek hodinu pred koncertom na mieste jeho konania. Vstupné na koncert 8 €, študenti/ZŤP 4 €.

 Viac sa dozviete v článku.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.