Hudba

LETO V PARKU: Richard Rikkon - klavírny koncert

streda - 25. 07. 2018 | 19:00 - 21:00
Hudba
 

Fenomenálneho klaviristu Richarda Rikkona poznajú deti i skôr narodení, ale aj mladá generácia. Jeho koncertné vystúpenia uchvacujú celý svet, ale aj v Košiciach má veľmi vďačné publikum, ktoré zapĺňa sály. Filmovou hudbou, s jemu vlastnými improvizáciami si podmanil všetkých. V Kunsthalle/Hale umenia, ale aj v Kasárňach/Kulturparku musel pridávať nielen ďalšie soundtracky, ale zakaždým to boli aspoň dva koncerty za sebou.

Kasárne/Kulturpark - Kukučínova 2

LETO V PARKU: Štefan Štec a jeho hostia

štvrtok - 26. 07. 2018 | 17:30 - 20:00
Hudba
 

Skvelého speváka rusínskych piesní Štefana Šteca, ktorí sa viac do povedomia verejnosti dostal aj vďaka vlaňajšiemu úspešnému účinkovaniu v celoslovenskej televíznej súťaži Zem spieva, zaspieva a zatancuje v Kasárňach/Kulturparku. Leto v parku bude teda aj o folklóre a jeho priaznivci si budú môcť užiť jeho vystúpenie 26. júla o 17:30 hod. v parku.

Kasárne/Kulturpark - Kukučínova 2

LETO V PARKU: Richard Müller, Sima Martausová - koncert

piatok - 27. 07. 2018 | 19:00 - 22:00
Hudba
 

Jedna z najväčších osobností slovenskej a českej hudobnej scény – Richard Müller obohatí program košického festivalu Leto v parku a príde medzi svojich fanúšikov do Kasární/Kulturparku s prierezom svojej bohatej tvorby. V ich areáli pod holým nebom budú 27. júla od 19:00 znieť v sprievode kapely, zloženej z vynikajúcich hudobníkov, novšie skladby, ale aj nesmrteľné hity Neuč vtáka lietať, Nočná optika, Nahý, Baroko, Bytové jadro problému, Cigaretka na dva ťahy, Po schodoch, Štěstí je krásna věc a iné skladby z jeho bohatého repertoáru. Publikum zahreje pesničkárka Sima Martausová.

Kasárne/Kulturpark - Kukučínova 2

LETO V PARKU: Pavol Hammel & Nebeská muzika - koncert

štvrtok - 02. 08. 2018 | 19:00 - 21:00
Hudba
 

Meno Pavol Hammel poznajú asi všetky vekové kategórie. Patrí medzi najvýraznejšie a najpodnetnejšie osobnosti slovenskej populárnej hudby a dá sa povedať, že svojim autorským a interpretačným umením ovplyvnil hudobné myslenie a cítenie celých generácií. Spevák, skladateľ, gitarista a hudobný producent založil skupinu Prúdy (1964) a jej prvý album z roku 1968 Zvoňte zvonky ovplyvnil vývoj na československej hudobnej scéne. Za viac ako 50 rokov vydal štyri desiatky albumov prevažne s textami Borisa Filana a Kamila Peteraja. V tomto roku sa dožíva významného životného jubilea a je pre nás poctou privítať ho v Kasárňach/Kulturparku na festivale Leto v parku 2. augusta na koncerte spolu s terchovskou Nebeskou muzikou.

Kasárne/Kulturpark - Kukučínova 2

Leto v parku: Heľenine oči, Hartyga, Akustika - koncerty

piatok - 03. 08. 2018 | 18:30 - 22:30
Hudba
 

Nezvyčajná a veľmi zaujímavá zostava hudobníkov a spevákov ovládne park počas festivalu 3. augusta. Koncerty troch skupín zahrejú publikum hudbou reggae, ale tiež rytmami nehostinnej Sibíri. Prešovské formácie Heľenine oči a Akustika vystrieda hosťujúca ruská kapela Hartyga, ktorá isto očarí silnými hlasmi. Hudobná šou sa začne o 18:30 hod.

Kasárne/Kulturpark - Kukučínova 2

LETO V PARKU: Unplugged v Pape so skupinou Ladies & Genitals

štvrtok - 09. 08. 2018 | 19:00 - 20:30
Hudba
 

Pomyselným odrazovým mostíkom pre michalovskú kapelu Ladies & Genitals bolo nepochybne druhé miesto zo 140 súťažiacich vo vlaňajšej autorskej piesňovej súťaži Košický zlatý poklad so skladbou Sladké časy mám pred sebou. Odvtedy už prešiel nejaký čas. Hudobníci na sebe tvrdo pracujú a na hudobnej scéne si budujú svoju pozíciu. Unplugged v Pape počas festivalu Leto v parku bude pre nich príležitosťou predviesť sa a zaujať publikum. Do Kasární/Kulturparku zavítajú 9. augusta a zahrajú svoje staršie, ale tiež najnovšie skladby. Koncert sa začína o 19:00 hod.

Kasárne/Kulturpark, pavilón Papa - Kukučínova 2

Leto v parku: Unplugged v Pape so skupinou KonTakt

štvrtok - 16. 08. 2018 | 19:00 - 20:00
Hudba
 

Do pestrej plejády podujatí počas festivalu Leto v parku prispeje unplugged koncertom v Pape košická kapela KonTakt. Na pódiu pred pavilónom vystúpi 16. augusta o 19:00 hod. Kapelu tvoria dve speváčky – Soňa Červeňáková a Lucia Slobodová, ktoré zároveň hrajú na gitarách, gitarista Igor a perkusionista Rado, ktorý sa ku kapele pripojil na začiatku tohto roka.

Kasárne/Kulturpark, pavilón Papa - Kukučínova 2

Revival fest 2018 - koncerty

sobota - 08. 09. 2018 | 15:00 - 22:00
Hudba
 

Až osem kapiel, ktoré svojou hudbou napodobňujú svetové hudobné skupiny, sa zíde v košickom Amfiteátri na Revival feste 2018. Keďže je to už piaty ročník, tak fanúšikovia zažijú poriadnu nálož rockovej muziky, ktorá vykúzli atmosféru, podobnú koncertom svetových hviezd. Hudobníci s pozitívnym vzťahom ku skupine, ktorej repertoár interpretujú, sa snažia vyjadriť poctu svojim idolom. Mnohokrát prispôsobujú svoj imidž vzorom za účelom hudobnej a pódiovej ilúzie a inak tomu nebude ani na revivalovom festivale. Príďte sa o tom presvedčiť 8. septembra a započúvať sa do svetoznámych hitov v podaní revivalových skupín. Koncerty sa začínajú o 15:00 hod.

Amfiteáter - Festivalové námestie 2

The Rasmus - koncert fínskej kapely

streda - 03. 10. 2018 | 19:00 - 21:00
Hudba
 

Do Košíc sa chystajú fínski pop-rockoví velikáni The Rasmus, ktorí odohrajú koncert v Kasárňach/Kulturparku 3. októbra o 19:00 hod. Kapela, ktorá pred rokmi kraľovala európskym hitparádam s piesňami In The Shadows alebo No Fear, sa vydá na turné v rámci ich posledného albumu Dark Matters. Jednou z jesenných zastávok bude práve metropola východu.

Kasárne/Kulturpark - Kukučínova 2

Korben Dallas & Adam Baldych - koncert

streda - 10. 10. 2018 | 20:00 - 22:00
Hudba
 

Slovenská rocková hudobná skupina Korben Dallas z Bratislavy pôsobí na hudobnej scéne ôsmy rok. Vznikla ako nový projekt hudobníkov, tvoriacich predtým art-rockovú kapelu Appendix. Na svojom konte má 5 albumov. Na jeseň sa vydajú na krátke turné so špeciálnym hosťom, poľským jazzovým huslistom Adamom Baldychom. V Košiciach odohrajú spoločný koncert v Kasárňach/Kulturparku 10. októbra o 20:00 hod.

Kasárne/Kulturpark - Kukučínova 2