Hudba

OBZRETIA - hudobno-spevácky program FS Hornád

piatok - 16. 11. 2018 | 18:00 - 20:00
Hudba
 

„OBZRETIA“ za našou prácou posledných rokov je názov premiérového hudobno-speváckeho programu, s ktorým vystúpi v Kasárňach/Kulturparku 16. novembra Folklórny súbor Hornád. Podujatie je obzretím sa do minulosti za množstvom vytvorených speváckych blokov speváčok súboru, ktoré mapujú regióny východného Slovenska a národnosti žijúce na tomto území.

Kasárne/Kulturpark - Kukučínova 2

Balkan Bashavel - hudobno-tanečná show

piatok - 16. 11. 2018 - sobota - 17. 11. 2018 | 21:00 - 2:00
Hudba
 

Energiou nabitú šou s dídžejským duom Malalata budú môcť tancachtiví Košičania opäť zažiť na obľúbenej párty Balkan Bashavel. Na tú sa môžu začať chystať, pretože onedlho to Jakub Kmošena s Romanom Lalíkom v Kasárňach/Kulturparku znovu roztočia. Návštevníkov rozpália 16. novembra o 21:00 hodine. Kto ich už zažil, neoľutoval. Tentoraz si so sebou privedú zaujímavých hostí.  Na východ prídu s DJ Dr. Teslom a prešovskou kapelou BDHS – Blikajúci dychový hudobný systém.

Kasárne/Kulturpark - Kukučínova 2

Festival sakrálneho umenia - ekumenický koncert

sobota - 24. 11. 2018 | 17:00 - 19:00
Hudba
 

Festival sakrálneho umenia v Košiciach je najstarším a ojedinelým podujatím na Slovensku. Od roku 1991 ho organizuje Mesto Košice v spolupráci s viacerými cirkvami a cirkevnými predstaviteľmi a Komisiou cirkví Mestského zastupiteľstva v Košiciach. Košice patria svojou národnostnou a náboženskou rozmanitosťou k mestám s prívlastkom tolerancie a porozumenia. Od nepamäti sú otvoreným mestom, mestom náboženskej znášanlivosti, ku ktorej prispieva aj sakrálny festival. Jeho 29. ročník sa bude konať 11. – 25. novembra. V rámci neho sa 24. novembra v Kunsthalle/Hale umenia uskutoční ekumenický koncert. Od 17:00 hodiny sa na ňom predstaví šesť speváckych zborov s približne 200 účinkujúcimi.

Kunsthalle/Hala umenia Košice - Rumanova 1

Unplugged v Pape s Round Cubes - koncert

utorok - 27. 11. 2018 | 19:00 - 20:30
Hudba
 

S košickým prog-jazz projektom, ktorého charakterizuje jedinečný zvukový produkt, zavíta na pravidelné podujatie Unplugged v Pape 27. novembra trojica skvelých hudobníkov Ján Kopčák – sax, Braňo Valanský – bass a Michal Čerevka – drums. Umenie Round Cubes vzniká priamo na pódiu formou improvizácie na základe prevzatých, ale aj vlastných kompozícií. Vypočuť si ich koncert budete môcť o 19:00 hod.

Kasárne/Kulturpark, pavilón Papa - Kukučínova 2

Nepohodlná osoba tour: Katarzia - koncert

sobota - 08. 12. 2018 | 20:00 - 22:00
Hudba
 

Na turné s názvom Nepohodlná osoba sa vydala textárka, skladateľka a producentka Katarzia (Katarína Kubošiová), ktorá už v minulosti ukázala, že sa nebojí experimentovať a posúvať svoju tvorbu do nových dimenzií. Určite má dôvod podeliť sa so svojimi priaznivcami o svoje najnovšie úspechy, ktoré za posledné obdobie dosiahla a predstaviť ešte nevychladnutý album Antigona. Jednou zo zastávok sú aj Košice a vidieť ju naživo budú môcť jej fanúšikovia 8. decembra o 20:00 hod. v Kasárňach(Kulturparku. Turné absolvuje spolu s producentom Jonatánom Pastirčákom, známym tiež ako Pjoni alebo Isama Zing a audiovizuálnou umelkyňou Kateřinou Blahutovou, nazývanou Katla.

Kasárne/Kulturpark - Kukučínova 2

Vianočná Janais - koncert

nedeľa - 09. 12. 2018 | 19:00 - 20:30
Hudba
 

Príďte sa nadýchnuť atmosféry Vianoc so speváčkou Janais a jej kapelou. Po krstných koncertoch nového albumu Ilúzie nebudú chýbať ani vianočné. V Košiciach ju jej priaznivci uvidia v Kasárňach/Kulturparku 9. decembra o 19:00 hodine. Okrem  autorských skladieb sa môžete tešiť na tradičné slovenské koledy, ale aj na najkrajšie vianočné piesne vo francúzštine a angličtine ako sú Petit Papa Noël, L’enfant au tambour či Go tell it on the mountain.

Kasárne/Kulturpark - Kukučínova 2