Iné

Fashion KidLab: Orientálny módny štýl

utorok - 09. 06. 2020 | 17:00 - 19:00
Iné
 

Orient Expres doviezol  kedysi cestovateľov a dobrodruhov priamo k tureckému trhovisku, ktorého kulisou boli mešity, minarety, palmy, zmes zvukov, tvárí a exotického tovaru. Lákavé krajiny východu, ďaleké cesty a vízia dobrodružstva ako z rozprávok pôsobia na všetky zmysly neuveriteľne očarujúco. Orientálny módny štýl je júnovou témou pre detských dizajnérov, ktorí sa budú stretávať vždy v utorok na workshopoch Fashion KidLab. Kreatívne deti sa tejto téme budú po vynútenej prestávke za prísnych hygienických opatrení venovať 9. júna 2020 o 17:00 hod. v pavilóne Echo v Kasárňach/Kulturparku. Vstupenky je možné kúpiť iba online a maximálny počet detí na workshope je sedem.

Kasárne/Kulturpark, pavilón Echo - Kukučínova 2

Fashion KidLab: Orientálny módny štýl

utorok - 16. 06. 2020 | 17:00 - 19:00
Iné
 

Orient Expres doviezol  kedysi cestovateľov a dobrodruhov priamo k tureckému trhovisku, ktorého kulisou boli mešity, minarety, palmy, zmes zvukov, tvárí a exotického tovaru. Lákavé krajiny východu, ďaleké cesty a vízia dobrodružstva ako z rozprávok pôsobia na všetky zmysly neuveriteľne očarujúco. Orientálny módny štýl je júnovou témou pre detských dizajnérov, ktorí sa budú stretávať vždy v utorok na workshopoch Fashion KidLab. Kreatívne deti sa tejto téme budú po vynútenej prestávke za prísnych hygienických opatrení venovať 16. júna 2020 o 17:00 hod. v pavilóne Echo v Kasárňach/Kulturparku. Vstupenky je možné kúpiť iba online a maximálny počet detí na workshope je sedem.

Kasárne/Kulturpark, pavilón Echo - Kukučínova 2

Fashion KidLab: Orientálny módny štýl

utorok - 23. 06. 2020 | 17:00 - 19:00
Iné
 

Orient Expres doviezol  kedysi cestovateľov a dobrodruhov priamo k tureckému trhovisku, ktorého kulisou boli mešity, minarety, palmy, zmes zvukov, tvárí a exotického tovaru. Lákavé krajiny východu, ďaleké cesty a vízia dobrodružstva ako z rozprávok pôsobia na všetky zmysly neuveriteľne očarujúco. Orientálny módny štýl je júnovou témou pre detských dizajnérov, ktorí sa budú stretávať vždy v utorok na workshopoch Fashion KidLab. Kreatívne deti sa tejto téme budú po vynútenej prestávke za prísnych hygienických opatrení venovať 23. júna 2020 o 17:00 hod. v pavilóne Echo v Kasárňach/Kulturparku. Vstupenky je možné kúpiť iba online a maximálny počet detí na workshope je sedem.

Kasárne/Kulturpark, pavilón Echo - Kukučínova 2

Fashion KidLab: Orientálny módny štýl

utorok - 30. 06. 2020 | 17:00 - 19:00
Iné
 

Orient Expres doviezol  kedysi cestovateľov a dobrodruhov priamo k tureckému trhovisku, ktorého kulisou boli mešity, minarety, palmy, zmes zvukov, tvárí a exotického tovaru. Lákavé krajiny východu, ďaleké cesty a vízia dobrodružstva ako z rozprávok pôsobia na všetky zmysly neuveriteľne očarujúco. Orientálny módny štýl je júnovou témou pre detských dizajnérov, ktorí sa budú stretávať vždy v utorok na workshopoch Fashion KidLab. Kreatívne deti sa tejto téme budú po vynútenej prestávke za prísnych hygienických opatrení venovať 30. júna 2020 o 17:00 hod. v pavilóne Echo v Kasárňach/Kulturparku. Vstupenky je možné kúpiť iba online a maximálny počet detí na workshope je sedem.

Kasárne/Kulturpark, pavilón Echo - Kukučínova 2

Káva, čaj, čokoláda - festival

piatok - 18. 09. 2020 - sobota - 19. 09. 2020 | 9:00 hod.
Iné
 

Dostali ste neodolateľnú chuť na nejaký lahodný nápoj a jeho ochutnávanie si užiť v spoločnosti podobných pôžitkárov ako ste vy a v príjemnom prostredí? Zatiaľ sa musíte uspokojiť iba s tým, čo si sami pripravíte doma. Najväčší festival Káva, čaj, čokoláda, na ktorý ste sa chystali v marci, sa o niekoľko mesiacov musel totiž oddialiť, ale dobrou správou je, že sa tento rok v Kasárňach/Kulturparku opäť uskutoční. Na oslavu výberovej kávy, kvalitnej čokolády a výborných čajov sa budete môcť vybrať 18. – 19. septembra 2020 od 9:00 do 20:00 hod. Festival každý rok prináša najnovšie trendy z tejto oblasti a dáva priestor vystavovateľom prezentovať svoje znalosti a schopnosti verejnosti. 

Na tomto mieste majú milovníci týchto dobrôt možnosť stretnúť sa, ochutnávať a porozprávať sa s tými najväčšími odborníkmi. Vystavovatelia i remeselníci si tak vytvárajú osobný vzťah so svojimi zákazníkmi. Organizátori chutného a voňavého podujatia sa z roka na rok snažia dostať na festival tých najlepších z najlepších.

Kávová, čokoládová a čajová udalosť roka s prenikavou vôňou, okúzľujúcou arómou a nezameniteľnou chuťou prinesie najkvalitnejšie kávy z domácich a zahraničných pražiarní, ponúkne remeselné cukrovinky a pohladí zmysly čistou chuťou kvalitných čajov. Návštevníci si budú môcť urobiť radosť množstvom remeselných výrobkov, dizajnérskych kúskov, literatúrou, ale aj umením.

Celodenný sprievodný program prevedie účastníkov novými trendmi, tradičnými postupmi, alternatívnymi metódami a bohatou kultúrou. Pripravené sú diskusie, prednášky, súťaže, workshopy, cestovateľské kiná, hudba a mnoho ďalších aktivít. Príďte spoznať najlepších baristov, pražiarov, chocolatierov či teatendrov. Venujte dva dni sebe, objavte nové chute, relaxujte a zabávajte sa.

Festival nebude len o prezentácii a ochutnávaní, ale svoje umenie predstavia desiatky najlepších slovenských baristov, ktorí budú súťažiť o postup na majstrovstvá sveta v Melbourne a Varšave v kategóriách Barista a Latte Art. Okrem súťažných špičkových vystúpení sa predstavia najlepšie slovenské a české pražiarne, ktorých kávy budete môcť ochutnať na espresso a brew baroch. Počas festivalových dní vás bude slovom sprevádzať a o dobrú náladu sa postará moderátor Ali Jarrar, známy skôr ako 50percentarabica, víťaz Sprudgie award 2020 v kategórii Best social media. Barista v pražiarni @rusty je kávový humorista a komentátor.

Kasárne/Kulturpark - Kukučínova 2