IO E YO – workshop a tanečná performance

Dátum a čas:
nedeľa - 17. 01. 2016 - pondelok - 18. 01. 2016 - 17:00 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Performance pre jednu ženu a jedno vajíčko IO E YO, ktorú uvidia diváci 18. januára o 19:00 hod. v Kasárňach/Kulturparku, vznikla zo zvedavosti pracovať s niečím tak krehkým, ako je vajíčko. Predstavenie sa rodilo počas tehotenstva performerky a hlavná téma je hlboký ženský svet, v ktorom sa predstavuje žena v rôznych rolách vo vzťahu s vajíčkom.

rampackova1.jpegAutorkou a performerkou tanečnej improvizácie s hudobným doprovodom je choreografka Katarína Rampačková z Košíc. Bývalá členka tanečného súboru La Mosca po ukončení štúdia pohybového herectva na švajčiarskej vysokej škole Scuola Teatro Dimitri, absolvovala magisterské štúdium choreografie na HAMU v Prahe. Po rokoch umeleckého pôsobenia v zahraničí sa vrátila do rodného mesta, kde okrem spolupráce s tanečnou skupinou Heeb.She učí na Súkromnom tanečnom konzervatóriu na Zádielskej 12 v Košiciach a spoločne s Michaelou Sabolovou rozbiehajú v rámci programu Escalator projekt PST (Priestor súčasného tanca). Súčasťou projektu sú Sharing Trainingy, na ktorých tanečníci zdieľajú svoje skúsenosti, vedomosti a praktiky súčasného tanca, čím sa spontánne vytvára spoločná platforma súčasného tanca v Košiciach.

Deň pred predstavením, 17.  januára, bude o 15:00 hod.  workshop súčasného tanca Anatómia v pohybe, zameraný na somatickú prácu s telom. Odkiaľ presne pohyb vychádza? Ako ovplyvní celé naše telo? Ak roztancujeme jednu časť tela, celé telo sa oslobodí a začína tancovať. Určený je tanečníkom aj netanečníkom.

Vstupné: predpredaj 3 €, na mieste 5 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.