Ján Mathé pre 21. storočie – výstava

Dátum a čas:
štvrtok - 14. 07. 2016 - nedeľa - 11. 09. 2016 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Veľkolepé priestory Kunsthalle/Haly umenia budú na takmer dva mesiace vyhradené pre tvorbu výnimočného a jedného z najvýraznejších slovenských sochárov. Ján Mathé (1922 – 2012) vytvoril viacero diel, ktoré sa nachádzajú na viacerých sídliskách v Košiciach. Medzi základné témy jeho tvorby patrí ľudský život, uvažovanie o jeho zrode, hodnote a ochrane.

Vo svojom rodnom meste, kde celý život tvoril, zanechal hlbokú stopu. S jeho celoživotným dielom sa budú môcť návštevníci zoznámiť na výstave pod názvom Ján Mathé pre 21. storočie od 14. júla do 11. septembra.

 „Osobitné miesto na výstave majú realizácie vo verejnom priestore mesta Košice. Mapujeme pôvodný i aktuálny stav osadených sôch, aby sme ukázali, aké zmeny vnímania umeleckého diela v exteriéroch počas uplynulého polstoročia nastali. Prezentujeme tiež veľké množstvo sprievodných kresieb,“ približuje výstavu kurátor Richard Gregor.

Vernisáž: 14. 7. 2016 o 18:00 hod.

Vstupné: 1 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.