Janko Hraško a iné hraškoviny – bábkové divadlo

Dátum a čas:
nedeľa - 14. 02. 2016 - 13:00 - 13:45

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Rozprávku pre malých a hladných o hrachu a o princeznej prídu zahrať herci Bábkového divadla Košice do Kasární/Kulturparku 14. februára o 15:00 hod. Bábková hra Zuzany Kollárovej spája motívy klasickej ľudovej rozprávky Janko Hraško a známeho príbehu H. Ch. Andersena Princezná na hrášku. V oboch týchto rozprávkach dominuje hrášok, a práve táto zelenina je veľkým nepriateľom našej hlavnej hrdinky.

064Malá Katka má chuť na všetko možné, len nie na hráškovú polievku, ktorú mama nechala dvom súrodencom na sporáku. Zodpovedný starší brat Šimon však nájde spôsob, ako z hrášku urobiť kamaráta. V jeho rukách sa mení na Janka Hraška a ten sa spolu s deťmi vydáva na náročnú cestu.

Inscenácia ponúka ďalší zelený príbeh, v ktorom si Katka vyskúša, ako to chodí na kráľovskom dvore. Či si vďaka týmto dvom rozprávkam nájde ku hrášku cestu, uvidia deti na predstavení.

Bábkové divadlo Košice vzniklo ako štvrté na Slovensku v roku 1959. Prvou premiérou bola hra J. Pehra – L. Spáčila Guliver v Maňuškove v réžii A. Pogorielova. Ten spolu s prvým riaditeľom a dramaturgom divadla A. Futášom vsadili na overené diela českých a sovietskych autorov. A. Futáš zostavil umelecký súbor z mladých hercov, zväčša amatérov, ktorých neskôr posilnili absolventi pražskej bábkarskej fakulty AMU. V roku 1995 pribudlo pri divadle činoherné štúdio Jorik. Budova na Rooseveltovej ulici, v ktorej divadlo prežilo štyridsať rokov, sa vrátila pôvodnému majiteľovi. Sezónu 1999/2000 začalo BD v provizóriu na Tajovského 4 v časti areálu, ktorý po rekonštrukcii začal slúžiť potrebám divadla. V súčasnosti má k dispozícii dva hracie priestory – Bábkovú sálu v objekte na Alžbetinej ulici a Veľkú sálu pre bábkoherné a činoherné predstavenia pre mládež a scénu Jorik na Tajovského ulici.

Vstupné: 2 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.