Jazz Days: Richard Bona – koncert (VYPREDANÉ!)

Dátum a čas:
nedeľa - 21. 02. 2016 - 17:00 - 18:30

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Headlinerom prvého ročníka Jazz Days v Košiciach vo februári bude svetoznámy basgitarista RICHARD BONA so svojim Quintetom. Vystúpi v Kunsthalle/Hale umenia 21. 2. o 19:00 hod. Ako ich  predkapela sa predstaví CHA BUD! z Košíc.

Richard Bona sa narodil v malej dedinke Minta na východe Kamerunu.. Od piatich rokov hral na drevený domorodý nástroj balafon v tradičnej kapele svojho starého otca a spieval v kostole s matkou a sestrami. Po presťahovaní sa do hlavného mesta berie do rúk gitaru a transkribuje všetko, čo vie hrať na balafon. Jeho hudba znie inak a tu niekde sa začínajú Bonove úspechy. Výnimočný hudobník, spevák a skladateľ má na konte osem albumov a spoluprácu s dlhým zoznamom mien svetového jazzu.

Cha Bud sa prezentujú výhradne autorskými kompozíciami z pier Mateja Lazára a Petra Šafráneka. V ich skladbách nájdete fúziu žánrov ako jazz, reggae, funky, ale i modernejších žánrov ako D´n´B či dub. Cha Bud sa nedržia zabehaných koľají jazzovej formy, chalani sa neboja kontrastov, experimentálnych pasáži ani elektronických plôch.

Vstupné: 17 € predpredaj/20 € na mieste


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.