Jazz World Photo – výstava

Dátum a čas:
štvrtok - 01. 08. 2019 - sobota - 31. 08. 2019 - 11:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, Galéria Alfa


Fotografická súťaž Jazz World Photo opäť posunula hranice. Do 6. ročníka sa prihlásilo rekordných 353 fotografií zo 43 krajín, čo je takmer trikrát viac než v prvom ročníku. Počet snímok sa oproti vlaňajšku zvýšil o skoro 40. Okrem fotografií z Európy súťaž zaujala tiež autorov v Mexiku, Kolumbii, Kanade, Japonsku alebo na Kube. Fotografie z celého sveta budú vystavené v Kasárňach/Kulturparku od 1. do 31. augusta 2019 v Galérii Alfa. Výstava sa koná v rámci projektu Hevhetia ShowCase.

„Každý rok záujem o súťaž stúpa, tentokrát dorazili fotografie naozaj z celého sveta. Myslím si, že ich úroveň sa zvyšuje. Prevažujú veľmi kvalitné fotky, percento tých vyložene zlých je veľmi malé. Rád by som ale videl viac výtvarnejších  fotografií. To, že sú technicky vydarené, považujem za samozrejmosť,“ hovorí predseda osemčlennej poroty Ivan Prokop.

Najviac záberov poslali fotografi z Talianska, kde má súťaž od druhého ročníka, ktorý autori z Apeninského polostrova celkom ovládli, veľký ohlas. Druhý najväčší „balík“ čiernobielych i farebných snímok prišiel z Poľska, na treťom mieste sa s 38 fotkami umiestnila Česká republika. Víťazom 6. ročníka sa stal poľský fotograf Mariusz Buczma, ktorého snímka zachytáva mimoriadnu situáciu na koncerte skupiny Volosi. Na druhom mieste skončil Pablo Reyes z Chile a bronz si odniesol Oleg Panov z Ukrajiny.

 

 

 

 

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.