Jeden slovenský príbeh – výstava

Dátum a čas:
pondelok - 08. 09. 2014 - nedeľa - 21. 09. 2014 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne//Kulturpark, budova Bravo


V budove Bravo Kasární/Kulturparku sa dnes (8. 9.)  začína o 20. hodine písať Jeden slovenský príbeh. Sprievodné podujatie festivalu Naše sídliská, ktoré pripravilo občianske združenie Bazzart , je výstavou Jany Bučkovej. Interaktívna expozícia o tradíciách a ich prepojení na súčasnú umeleckú a dizajnérsku scénu na Slovensku v sebe spája rodinný príbeh, založený na histórii tradičných folklórnych prvkov, ktorým sa napája na súčasný vizuálny jazyk. Ide o jedinečné spojenie histórie a súčasnosti.

Každá krajina je plná príbehov, väčších i menších rodinných i národných, veselých, aj smutných. Príbehy ktoré nám kedysi rozprávali naši starí rodičia, pomaly zapadajú prachom a my strácame to nevšedné bohatstvo, ktoré je v nich ukryté. Čarovné žblnkanie potoka, spev vtákov namiesto budíka, tieň z koruny stromov ako slnečník, veniec lúčnych kvetov vo vlasoch, čerstvé vajíčka od sliepok z dvora, vôňa čerstvo pokosenej trávy, kedysi bežná vec, dnes vzácnosť. Svet sa zmenil.

Jeden slovenský príbeh ukáže všetko to krásne, čo nám naša tradícia a ľudová kultúra prináša. V spolupráci so súčasnými umelcami výstava ukáže, ako sa spojila tradícia a súčasný dizajn, ľudová kultúra a súčasné umenie. Výstavu, na ktorej sa autorsky podieľali umelci Jakub Pišek, Beáta Kolbašovská, Hana Hutníková a Filip Hudák, otvorí performance tanečného súboru Heebshe. Potrvá do 21. septembra. Sprístupnená bude v pracovné dni od utorka do nedele od 11:00 do 18:00 hod.

 

 

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.