Jimmy P. – film

Dátum a čas:
nedeľa - 07. 12. 2014 - 16:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


jimmy-p-psychotherapy-of-a-plains-indian-benicio-del-toroEpický príbeh o pekle vojny, o indiánoch a o sile priateľstva z dielne úspešného francúzskeho režiséra Arnauda Desplechina.  Režisér, ktorý sa doteraz pohyboval na hrane dokumentárneho filmu a fikcie, si zatiaľ vždy vyberal projekty, ktoré boli  po scenáristickej i hereckej stránke výzvami. Tentokrát prichádza so svojim prvým americkým“ filmom.  Jeho dvorný herec Mathieu Amalric tu hrá psychoanalytika, ktorý sa snaží pomôcť americkému indiánovi (Benicio Del Toro) s jeho psychologickou traumou z vojny.  Zvláštny, no na skutočnej udalosti založený príbeh sa odohral po skončení druhej svetovej vojny a inšpiráciou pre tvorcov bola práca etnológa  a psychoanalytika Georgesa Devereuxa. Na ranči Browning v štáte Montana žije Jimmy Picard z kmeňa Čiernonožcov so svojou rodinou. Vrátil sa z vojny vo Francúzsku a priniesol si mučivé bolesti hlavy a náhle straty zraku a sluchu. Ako veterána ho odporučia na pokrokovú kliniku v Kansase, ale keďže ani tam neobjavia žiadne zrejmé fyziologické príčiny, prehlásia ho za schizofrenika. Vynikajúci rumunský antropológ,  zaoberajúci sa psychoanalýzou, sa podujme na preskúmanie koreňov Picardovho správania a myslenia. Deveraux žil kedysi s kmeňom Mohave, naučil sa ich jazyk a históriu a jeho záujem o Jimmyho je prirodzený. Podrobí ho freudovskej psychoanalýze. Tento príbeh je založený na skutočnom prípade zaznamenanom v knihe Georgesa Devereuxa Reality and Dream.

Desplechin/FR,USA/2013/117 min.

Hrajú: Benicio Del Toro, Mathieu Amalric, Gina McKee a ďalší.

Cinefil v spolupráci s ASFK vám prináša 20. ročník najväčšej putovnej prehliadky filmov na Slovensku!

Od septembra do decembra si môžete v Kasárňach/Kulturparku vychutnať súčasné, ale aj kultové filmy slovenskej a svetovej produkcie.

Všetky filmy sa začínajú o 18:00. Vstupné je 3 €, s preukazom ASFK 2 €.

Rezervácie lístkov prijímame na: rezervacie@kinousmev.sk


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.