Jiří David: Esse quam videri/Radšej byť, ako vyzerať – výstava

Dátum a čas:
štvrtok - 12. 07. 2018 - nedeľa - 02. 09. 2018 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Kľúčová socha, ktorá je zhotovená z viac ako 85-tisíc kľúčov FAB, sa týči v parku na Moyzesovej ulici do výšky siedmich metrov. Symbol Nežnej revolúcie pre Košice vytvoril český umelec Jiří David. Jeho dielo je od roku 2013 pevnou súčasťou koloritu mesta a s jeho ďalšími sa budú môcť Košičania zoznámiť onedlho na výstave s názvom Esse quam videri/Radšej byť, ako vyzerať, ktorá bude v Kunsthalle/Hale umenia sprístupnená od 12. júla do 2. septembra.

Je to pilotná výstava v meste Košice, ktoré sa ako prvé na Slovensku stalo súčasťou prestížneho klubu – Siete kreatívnych miest UNESCO (UNESCO Creative Cities Network). Košice vlani získali status kreatívneho mesta so zameraním na mediálne umenie a zaradili sa tak medzi 180 miest v 72 krajinách sveta.

„Súčasný výstavný projekt Jiřího Davida pre Kunsthalle v Košiciach sa zameriava prevažne na jeho videotvorbu a niekoľko cyklov fotografií. Autor bude prezentovať niekoľkoročný prierez týchto prác s dominantnou veľkoformátovou projekciou jeho posledného videa Otsefinam,“ uviedol kurátor Michal Murin.

Vernisáž: 12. 7. 2018 o 17:00 hod.

Vstupné: 1 € 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.