Joga v parku

Dátum a čas:
utorok - 04. 08. 2015 - 16:00 - 17:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Výnimočný workshop spoločného cvičenia jogy sprevádzaný hudobnou improvizáciou violončela pre vytvorenie uvoľnenej atmosféry pohody.

joga_v_parkuSrdečne vás pozývame na výnimočné cvičenie jogy a zenu s hudobnou improvizáciou violončela v príjemnom prostredí Kasární/Kultruparku. Na čerstvom vzduchu, pod stromami a modrou oblohou, obklopení pôsobivou rezonanciou hudby violončela, ktorá navodí uvoľnenú atmosféru pohody a umožní hlbší ponor do vlastného vnútra.

Špeciálne zostaveným jogovým cvičením nasmerujeme našu pozornosť na vnímanie jednoty tela, mysle a tohto momentu. Každé uvoľnenie začína s telom. Aj my to svoje najskôr precítime v pozíciách, ktoré uvoľnia náš krk, chrbát a nohy. S aktívnym prístupom a ohybným telom lepšie dokážeme ostať pevní, a zároveň flexibilní, aby sme v situáciách, ktoré život prináša vedeli pružne a správne reagovať.

Prostredníctvom strečingu, pomalého pohybu a dychu spomalíme telo a naša myseľ ho bude prirodzene nasledovať. Vtedy dokážeme pozrieť priamo do nej. Naučíme vás techniku práce s mysľou, ktorá sa používa pri zenovom cvičení. Potom si to vyskúšame a počas krátkej meditácie nazrieme do hĺbky vlastnej mysle. Cvičenie ukončíme zenovým sedením v tichu. Tak zažijeme myseľ čistú ako zrkadlo a veľkú ako priestor. Takejto mysli sa hovorí jasná myseľ. Prináša do nášho každodenného života nové a svieže vnímanie reality.

Meditácia je cestou objavovania svojej skutočnej podstaty a vnáša do nášho života jasnosť a múdrosť. Jasné vnímanie situácie nám umožní správne konať tak, aby to smerovalo aj k prospechu ostatných. Takéto konanie odráža univerzálnu múdrosť a vedie k pocitu naplneného života.

  • A ako je na tom vaša pohoda?
  • Možno je ten správny čas na pohodovú zmenu aj pre vás.
  • Tešíme sa na stretnutie a spoločné cvičenie!

Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.