Július Hegyesy: Nová retrospektíva – výstava

Dátum a čas:
štvrtok - 27. 08. 2015 - štvrtok - 17. 09. 2015 - 11:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne//Kulturpark, budova Bravo


Jeden z najvýznamnejších predstaviteľov východoslovenského výtvarného umenia druhej polovice minulého storočia Július Hegyesy  (1933) zaplní obrazmi od 27. augusta do 17. septembra výstavné priestory Kasární/Kulturparku. Výstava „Nová retrospektíva“ v budove Bravo ponúka pohľad do bohatej tvorby autora. Napriek svojmu veku je známy výtvarník stále tvorivo aktívny.

Narodil sa v Hosťovciach nad Bodvou (1933), ale väčšinu života prežil v Košiciach. Už od detstva sa u neho prejavoval kresliarsky talent, čoho dôkazom bol aj jeho nezvyčajný úspech na prijímacích pohovoroch na pražskej akadémii, keď mal ešte len pätnásť rokov. Základy výtvarného vzdelania získal v kresliarskej škole u Ľudovíta Felda v Košiciach. Neskôr bol prijatý na bratislavskú Akadémiu výtvarného umenia, kde sa učil v ateliéroch popredných slovenských výtvarníkov (Peter Matejka, Vincent Hložník).  Štúdium ukončil v ateliéri krajinomaľby u Dezidera Millyho. Práve krajinomaľba má stále významné miesto v jeho tvorbe a vyznačuje sa autenticitou a zvláštnou expresívnou atmosférou. V jeho tvorbe majú stále a výrazné zastúpenie aj akty a portréty. Venuje sa predovšetkým komornej maľbe, kresbe, grafike a monumentálno-dekoratívnej tvorbe. Popri práci pedagóga robil výzdobu budov rôznymi mozaikami a nástennými maľbami.

Vernisáž výstavy sa uskutoční 27. septembra o 18:00 hod.

Otváracie hodiny: utorok – sobota  od 13:00 do 18:00 hod.

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.