Juraj Horňák & Nora Jongen: Drawing cart – performatívna inštalácia

Dátum a čas:
piatok - 09. 10. 2020 - nedeľa - 11. 10. 2020 - 16:00 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, Galéria Alfa


Nepriaznivá pandemická situácia nedovolila v tomto roku zorganizovať festival súčasného umenia Biela noc v Košiciach a v Bratislave. Organizátori sa preto rozhodli urobiť aspoň symbolickú „pandemickú“ verziu. Divákom sprostredkuje niekoľko plánovaných projektov vo verejnom priestore. V Kasárňach/Kulturparku sa v Galérii Alfa predstaví 9. – 11. októbra 2020 s performatívnou inštaláciou Drawing cart dvojica umelcov Juraj Horňák a Nora Jongen.

Prirodzeným spojením dvoch projektov – Jurajovho Shopping Cart Project, ktorý je súčasťou projektu MestoCity a projektu Sandwalker od Nory autori skúmajú potenciál nákupného vozíka ako nástroja na aktivovanie verejného priestoru. Ukážu, že prostredníctvom rôznych vylepšení môže vozík plniť viacero funkcií. Napríklad vytváranie dočasných kresieb pieskom alebo iným sypkým materiálom na chodník alebo podlahu. V rámci Bielej noci je potenciál Kresliaceho vozíka ešte podporený o fosforeskujúci granulát, UV svetlo a projekciu. Výsledkom je multimediálne priestorové dielo, ktorého spolutvorcovia sú aj samotní návštevníci. Vyskúšať si to môžu od piatku do nedele od 16:00 do 20:00 hod.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.