K13 slam vol. 2 – performatívna poézia (Leto v Kulturparku)

Dátum a čas:
streda - 25. 08. 2021 - 19:00 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


SLAM PETRY SK spolu s K13 pre vás pripravili v rámci podujatia Leto v Kulturparku open air slam s názvom K13 slam vol 2. Tešiť sa môžete na výber toho najlepšieho z východoslovenského slamu. Podujatie sa uskutoční 25. augusta 2021 o 19:00 na schodisku do budovy Alfa oproti kaviarni Papa.

Slam poetry je súťažný žáner performatívnej poézie. Slameri sa v niekoľkých kolách striedajú na pódiu, pričom každé vystúpenie bodujú ľudia náhodne vybraní z publika. Slamer s najvyšším počtom bodov vyhráva možnosť priložiť k svojim vystúpeniam prídavok. Príďte ich ohodnotiť a vy si môžete sedieť na kávičke pred Papou.

Slam poetry je žáner, do ktorého sú zapojení umelci z celého Slovenska. Každoročne sa usporadúvajú majstrovstvá SR, ktorých víťaz putuje na majstrovstvá Európy. Pravidlá slamu sú len tri: žiaden kostým, autorský text a jeho dĺžka nesmie presiahnuť tri minúty a pätnásť sekúnd. Košice sú mestom s najrozvinutejšou slamovou scénou, ako aj s najväčším počtom aktívnych slamerov. Majstrovstvá SR sa uskutočnia v septembri v Košiciach.

Počas večera vystúpia:

Chollo Pitchin – majster šarišského rapu

STRAKA – reinkarnátor slovenského slamu

Svetozár Šomšák – víťaz kvalifikácie na majstrovstvá Slovenska 2020/2021

Jánoš– angažovaný básnik, ktorého meno je ešte na zozname

Sibyl – hviezda košických workshopov

Vstup voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.