Kaschauer Klezmer Band a Viganček – koncert

Dátum a čas:
nedeľa - 28. 05. 2017 - 16:30 - 18:30

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


V spoločnom programe STRETNUTIE – PGIŠA vystúpi Kaschauer Klezmer Band s Detským folklórnym súborom Viganček v Kunsthalle/Hale umenia 28. mája o 18:30 hod. Stretnú sa v ňom dve kultúry – slovenská a židovská, dve generácie – dospelí a deti a dva žánre – slovenský folklór a klezmerská hudba. Napriek odlišnostiam majú tieto dve skupiny niečo spoločné. Dve generácie cez dva žánre a ich prieniky prezentujú dve kultúry a ich spolužitie. 

Viganček je jedným z košických detských folklórnych súborov. Deti vystupujú v kluknavských krojoch, spievajú spišské piesne, hrajú sa hry a tancujú tance z oblasti stredného Spiša. Hudobné zoskupenie Kaschauer Klezmer Band sa venuje interpretácii klezmerskej hudby. Jeho repertoár obsahuje inštrumentálne skladby a spevy, ktorých jadrom sú tradičné klezmerské melódie rôznych rytmov, poznačené balkánskou, ruskou a arabskou melodikou. obohatené o prvky folklóru, klasickej i modernej hudby.

Vstupné: 7 € predpredaj/9 € v deň podujatia

Vstupenky online

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.