Kaschauer Klezmer Band – koncert (Leto v Kulturparku)

Dátum a čas:
štvrtok - 15. 07. 2021 - 19:00 - 21:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Každý koncert kapely Kaschauer Klezmer Band je jedinečný, o čom sme sa mohli na pôde Kasární/Kulturparku presvedčiť už veľakrát. Stále to bolo úžasné vystúpenie, plné emócií a kvalitnej klezmerskej hudby presiaknutej folklórnymi hudobnými tradíciami východnej Európy, Balkánu, slovenského a rómskeho folklóru obohatenej prvkami klasickej i modernej hudby. Táto košická formácia nebude chýbať ani na Lete v Kulturparku. Hrať bude 15. júla 2021 o 19:00 hod. pod holým nebom pred kaviarňou Papa. Pripraviť sa môžete na veľmi príjemný večer.

V repertoári Kaschauer Klezmer Bandu sú úpravy tradičných klezmerových melódií v rôznych rytmoch – od polky cez valčík až po veľmi rýchle tanečné rytmy a inštrumentálne skladby inšpirované balkánskou, ruskou a arabskou melodikou a východoslovenským folklórnym cítením. Inšpiráciou pri tvorbe repertoáru sú nahrávky európskych klezmerových kapiel z Amsterdamu, Bratislavy, Budapešti, Krakova, ako aj orchestrov zo Spojených štátov.

Vstup voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.