Kaschauer Klezmer Band – LIVE stream koncert

Dátum a čas:
štvrtok - 28. 05. 2020 - 19:30 - 21:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Malú ochutnávku klezmerskej hudby ponúkne svojim priaznivcom hudobné zoskupenie Kaschauer Klezmer Band tentoraz trochu inak ako zvyčajne. Podmanivú interpretáciu známych i unikátnych piesní predovšetkým v jazyku jidiš, ale aj v slovenčine, angličtine a balkánskych jazykoch si budú môcť vychutnať prostredníctvom koncertu, ktorý odvysiela telKE 28. mája 2020 o 19:30 hod.

Band, interpretujúci klezmerskú hudbu, vznikol v Košiciach ešte v roku 2011 na podnet klarinetistu Vladimíra Sidimáka, ktorý podľa vzoru európskych skupín z Amsterdamu, Bratislavy, Krakova, ako aj orchestrov zo Spojených štátov vytvoril repertoár inštrumentálnych skladieb a spevov. Ten zahŕňa melódie rôznych rytmov – od polky cez valčík až po veľmi rýchle tanečné rytmy a inštrumentálne skladby, inšpirované balkánskou, ruskou a arabskou melodikou a presiaknuté východoslovenským folklórnym cítením.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.