KATARZIA a KINSFOLK

Dátum a čas:
piatok - 25. 04. 2014 - 18:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


budova ALFA

Pozývame vás na koncert Katarzie a Kinsfolku.

KATARZIA (nu-folk)

Katarína Kubošiová začala písať prvé texty ako trojročná. Tajne v tomto hobby pokračovala až do zdanlivej dospelosti, pomocou naivných básničiek opisovala zmierovanie sa so životom. Pesničky začala skladať až v roku 2012, dovtedy nevedela prísť na to, akou formou vyjadriť búrlivé myšlienky. Venuje sa predovšetkým mládežníckej otázke: Ako žiť? V priebehu roka a pol vyrobila 15 folk-rapových skladieb a na jeseň 2013 ich vo vlastnej produkcii nahrala na CD s názvom Generácia Y. Nie celkom obyčajným spôsobom, niekedy aj smutno-smiešne, rozpráva o obyčajných problémoch, vzťahoch ženy tretieho tisícročia, poznačené slobodou.

Narodila sa v Nitre v roku 1989, na revolúcii sa ocitla v kočíku a odvtedy vníma a pokúša sa pochopiť, čo je zmyslom nášho pobytu na planéte. V tomto kontexte pracuje aj so skladbami, ktoré sú jej osobnou výpoveďou. Študuje filmovú scenáristiku a dramaturgiu na VŠMU v Bratislave.

Marián Slávka je bubeník a skladateľ, spoluautor hudobného diela Žena s ovocím. Má za sebou spoluprácu s mnohými legendami. 

Michal Tolgyessy je skladateľ a gitarista, autor projektu Giant Steps. S Katarziou hrá od leta 2013.

KINSFOLK (folk-rock, SK)

Nové nádejné folk-rockové duo, ktoré len prednedávnom zverejnilo na internete svoj novopečený singel Adelaide, prináša na slovenskú scénu dávku sviežej  a kvalitnej hudby s anglickými textami. Zostava, ktorej už samotný názov hneď evokuje príbuzenský vzťah, si hovorí Kinsfolk a tvoria ju dvaja bratranci Peter Cinkanič a Dominik Demčák.

Vstup: 3 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.