Keď draka bolí hlava – hudobná rozprávka

Dátum a čas:
nedeľa - 27. 10. 2019 - 10:00 - 12:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Nedeľa dopoludnia bude patriť deťom. V Kasárňach/Kulturparku sa bude 27. októbra o 10:00 hod. premietať prvá československá hudobná rozprávka Keď draka bolí hlava v réžii Dušana Rapoša, v ktorej si okrem iných známych hercov zahral a zaspieval aj maestro Karel Gott s dcérami Charlotte a Nelly.

Vo filme je naozaj silné herecké obsadenie. Hrajú v ňom Miroslav Šimůnek, Ján Koleník, Kamila Magálová, Zuzana Mauréry, Kateřina Brožová, Miroslav Noga. Svoj hlas prepožičali drakovi Libor Bouček a Igor Timko zo skupiny No Name.

K13 -Košické kultúrne centrá a Knižnica pre mládež mesta Košice LitPark pozývajú všetky deti na zábavnú besiedku, spojenú s premietaním a prezentáciou knihy.

Rozprávkový príbeh s pesničkami je o dlhoročnej kliatbe v krajine hrozitánskeho draka. Barborka s Tomíkom trávia prázdniny u babičky a deda v kováčskej dielni pod Dračou skalou, kde zo všetkých síl pracuje aj netradičný pomocník –  dvojhlavý dráčik Čmoudík. Raz, keď sa deti chystajú prespať v jaskyni spoločne s dráčikom, objavia na stene starú mapu a Čmoudík, ktorého jedna hlava hovorí po česky a druhá po slovensky, začína rozprávať napínavý príbeh o vzniku kráľovstva Draka, veľkej láske princeznej Adélky a princa Janka, o dlhoročnej kliatbe a strašnom Drakovi, o zlom škriatkovi Blivajzovi, ale aj o tajomstve Nezábudkovej lúky, stratenom dračom vajci a páriku klokanov.

Z rozprávky sa diváci dozvedia kedy draci tancujú hip-hop, ako sa slávia Vianoce v dračej jaskyni, akú čarovnú moc má sto rokov neumývaný dračí zub, a hlavne prečo draka bolí hlava.

Vstupné: 2 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.