KidLab – módna prehliadka a výstava

Dátum a čas:
štvrtok - 01. 06. 2017 - 15:30 - 16:30

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Počas  niekoľkých mesiacov deti v umeleckých dielňach KidLab tvorili a všetko, čo spod ich šikovných ručičiek vyšlo, si dnes môžu na výstave a módnej show pozrieť návštevníci v Kunsthalle/Hale umenia. Vo svojich výtvoroch sa modelky predvedú o 17:30 hod. na trávnatom móle na terase a výtvarníci vystavia svoje diela vo vnútri budovy.

Vo výtvarnej a módnej umeleckej dielni sa detskí umelci venovali trom tematickým celkom: secesia, moderna a postmoderna. Vyberali si osobnosti daného obdobia a ich slávne diela. Na to, ako dokázali túto nie ľahkú inšpiráciu interpretovať do svojich myšlienok a následne do svojich prác, si môžu diváci pozrieť. Deti vytvárali napríklad textilné obrazy a následne ich použili ako aplikáciu na odev, potom sa ukryli  do papierového vreca, na ktoré vytvárali ilúziu samotného odevu, maľovali, vystrihovali, lepili… a tu je výsledok.

Všetky talentované detičky, ktoré trávili voľný čas v ateliéroch, si zaslúžia obdiv dospelých. Podarili sa im naozaj zaujímavé kúsky pod vedením skúsených lektoriek Jany Polak, Janky Duchoňovej a Ľudmily Benkovej. Spoločne zvládli naozaj veľmi náročné témy a techniky.

Vstup: voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.