KidLab – módna umelecká dielňa: MODERNA

Dátum a čas:
utorok - 21. 02. 2017 - 14:30 - 16:30

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Prvý tematický celok KidLab Secesia uzavreli deti výstavou, spojenou  s módnou show. Všetko, čo vo výtvarnej a umeleckej dielni vytvorili od novembra minulého roka do konca januára, si mohli pozrieť návštevníci v Kunsthalle/Hale umenia.

Mladé talenty sa hneď pustili do ďalšej témy Moderna a vo svojich prácach sa budú inšpirovať týmto umeleckým smerom, ktorý mal tiež veľký vplyv na kultúru odievania a výtvarného umenia.

Začiatok 20. storočia sa vyznačoval predovšetkým emancipáciou ženského odevu, ktorý symbolizuje demokratizáciu ženského oblečenia. Inšpirácia mužským šatníkom je evidentná po celé 20. roky 20. storočia. Neodmysliteľnými doplnkami boli malé, ale aj väčšie klobúky, dekorované sušenými kvetmi, ovocím, vtákmi. Podkladom pre výtvarníkov budú diela umelcov, ktorí sa zaslúžili o modernú interpretáciu výtvarnej tradície.

V módnej umeleckej dielni v Kunsthalle/Hale umenia sa deti najbližšie stretnú 21. februára od 16:30 do 18:30 hod. pod vedením lektorky Jany Polak. Téme Moderna sa budú venovať do konca marca. Svoje výtvory predstavia na výstave  od 4. do 18. apríla.

Vstupné: 2 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.