KidLab SECESIA – výstava a módna prehliadka

Dátum a čas:
utorok - 31. 01. 2017 - utorok - 14. 02. 2017 - 13:30 - 16:30

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


SECESIA bola spoločná téma pre najmenších umelcov, ktorí v umeleckých dielňach KidLab vytvárali nápadité a jedinečné výtvarné diela a modely. To, čo urobili, si bude môcť verejnosť pozrieť na výstave, spojenej s módnou prehliadkou, v Kunsthalle/Hale umenia 31. januára 2017 o 17:00 hod. Prístupná bude počas konania kidlabov do 14. februára. 

Nový formát KidLab, ktorý vznikol spojením detského výtvarného ateliéru DVA a Fashion KidLabu, prináša prepojenie medzi plošnou a priestorovou tvorbou jednotlivých štýlov vo výtvarnom umení a módnom dizajne. Vo výtvarnej umeleckej dielni deti pracujú pod vedením lektoriek a výtvarných pedagogičiek Janky Duchoňovej a Ľudky Benkovej a v módnej umeleckej dielni má všetko pod palcom módna návrhárka Jana Polak.

Na pravidelných stretnutiach v utorok a v nedeľu deti usilovne pracovali od novembra. V štýle secesného obdobia vytvorili zaujímavé diela, na ktoré môžu byť právom hrdé. Či už sú to secesné rámiky či plagáty, pri ktorých sa inšpirovali Alfonzom Muchom alebo originálne vitráže, pri vytváraní ktorých sa potrápili so žehlením a maľovaním plastových fliaš. Malé návrhárky a modelky v jednom chystali oblečenie s dekoratívnymi a ornamentálnymi prvkami. Vo vlastnoručne vytvorených modeloch sa predvedú aj na móle. To všetko uvidia návštevníci na vernisáži výstavy. Začínajúci umelci im cez svoju tvorbu umožnia nahliadnuť do svojho sveta fantázie a šikovných rúk. Výstava potrvá do 14. februára.

Život v dielničkách sa po tejto prezentácii nezastaví. Talentované deti dokončili jednu tému a teraz sa vo svojej umeleckej práci prenesú do obdobia moderny. Aj túto tému uzavrie spoločná výstava v apríli. Potom ich už čaká štýl, ktorý sprevádzal obdobie post moderny a nakoniec v júni prehliadka všetkého, čím sa sedem mesiacov v umeleckých dielňach zaoberali.

Vstupné: 1 €


Poloha na mape

Map Unavailable

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.