KidLab – výtvarná umelecká dielňa ZRUŠENÉ

Dátum a čas:
utorok - 21. 03. 2017 - nedeľa - 26. 03. 2017 - 13:30 - 15:30

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Výtvarná umelecká dielňa KidLab, ktorá sa mala uskutočniť v nedeľu, 26. 3. 2017, je zo zdravotných dôvodov lektorky zrušená. 

Prvý tematický celok KidLab Secesia uzavreli deti výstavou, spojenou  s módnou show. Mladé talenty teraz tvoria na tému Moderna. Vo svojich prácach sa inšpirujú týmto umeleckým smerom, ktorý mal tiež veľký vplyv na kultúru odievania a výtvarného umenia.

Začiatok 20. storočia sa vyznačoval predovšetkým emancipáciou ženského odevu, ktorý symbolizuje demokratizáciu ženského oblečenia. Inšpirácia mužským šatníkom je evidentná po celé 20. roky 20. storočia. Neodmysliteľnými doplnkami boli malé, ale aj väčšie klobúky, dekorované sušenými kvetmi, ovocím, vtákmi. Podkladom pre výtvarníkov sú diela umelcov, ktorí sa zaslúžili o modernú interpretáciu výtvarnej tradície.

Vo výtvarnej umeleckej dielni v Kunsthalle/Hale umenia sa deti najbližšie stretnú 26. marca od 15:30 do 17:30 hod. pod vedením lektoriek Janky Duchoňovej a Ľudky Benkovej. Téme Moderna sa budú venovať do konca marca.

Vstupné: 2 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.