Kino pod hviezdami – 100 rokov slovenského filmu: Učiteľka

Dátum a čas:
utorok - 10. 08. 2021 - 19:00 - 21:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Kino pod hviezdami – 100 rokov slovenského filmu prinesie ďalší klenot kinematografie na Leto v Kulturparku. Diváci si budú môcť 10. augusta 2021 o 19.00 hod. pozrieť film Učiteľka. V ďalšie dva večery ich čakajú ešte snímky  Loli paradička a Utekajme, už ide.

Príbeh filmu Učiteľky sa odohráva v roku 1983. V jednej predmestskej základnej škole sa stretáva riaditeľka s rodičmi detí jednej z tried. Hľadá spolu s nimi spôsob, ako sa zbaviť učiteľky, bezdetnej vdovy po vysokom armádnom dôstojníkovi. Z priebehu rodičovskej schôdzky postupne vyplynie, akým spôsobom si učiteľka podrobuje rodiny svojich žiakov a manipuluje celým okolím.

Zdanlivo empatická pedagogička prostredníctvom žiakov manipuluje rodičov za účelom osobného obohatenia. Materiálne výhody či dokonca milostný pomer, to všetko svojráznu učiteľku láka…

Mamičky a oteckovia detí jej šarmu podľahnú. Dostáva od nich rôzne darčeky, pozornosti, využíva dokonca ich služby. Tri rodiny sa však rozhodnú učiteľke vzoprieť. Pomoc očakávajú od riaditeľky školy. Film je inšpirovaný skutočnými udalosťami a poukazuje na silu osobnosti, ktorá dokáže neuveriteľné veci.

Dej filmu sa síce odohráva na začiatku 80. rokov, je však univerzálny a niečo podobné sa mohlo alebo môže diať aj v súčasnosti. Lebo vypočítavosť ľudí sa z našej spoločnosti ešte nevytratila.

Zuzana Mauréry dostala v roku 2016 za stvárnenie učiteľky v rovnomennom filme ocenenie Krištáľový glóbus za Najlepší ženský herecký výkon na filmovom festivale v Karlových Varoch. Vo filme si zahrali aj Peter Bebjak, Csongor Kassai. Judita Hansman či Richard Labuda.

Vstup voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.