Kino Úsmev uvádza: Bourák

Dátum a čas:
štvrtok - 02. 07. 2020 - 21:00 - 23:00

Miesto konania:
Amfiteáter


Štvrtky patria v Letnom kine v AMFIKU kinu Úsmev, ktoré  bude v júli v premiére prinášať filmy z českej a slovenskej produkcie. Na 2. júla 2020 pripravilo českú komédiu zo súčasnosti Bourák. Je trochu čierna a trochu gangsterska, plná skvelej hudby a skvelých hercov. Striedajú sa v nej absurdné situácie s romantikou a rokenrolové „vypaľováky“ so zamilovanými „slaďákmi“ – v podaní najlepšej kapely, akú si dokážete predstaviť.

Režisér Ondřej Trojan a scenárista Petr Jarchovský opäť spojili svoje tvorivé sily, aby podobne, ako v prípade legendárneho Občianskeho preukazu priniesli divákom nezabudnuteľný filmový zážitok.
Film sa odohráva v Šlukdorfe, imaginárnom meste na severe Čiech, kde po revolúcii zavreli všetky fabriky a namiesto nich sa vyrojili nonstop herne, kasína a prostitútky.  V jednom zo zariadení s automatmi pracuje  aj Kamila (Veronika Marková), ktorá má 18 a je úplne zúfalá. Žije v meste, kde zdochol pes, práve prišla o prácu a má plné zuby svojich nedospelých rodičov.

Jej otec (Ivan Trojan), večný frajer, ktorému tečie do domu i do života a rodina ho už má plné zuby, kšeftuje s vrakmi áut. Večný puberťák chodí na ošúchanom ružovom Cadillacu  tancovať rock´n´roll s dievčaťom, čo vyzerá ako zo starého amerického katalógu na podprsenky (Alena Pajtinková). Hovorí si Bourák. Rezignovanú matku (Kristýna Boková) balí lokálny gangster miestneho formátu (Jiří Macháček), ktorému padol biznis, pretože mesto zakázalo hracie automaty. Kamila sa však nevzdáva a rozhodne sa o svoju rodinu a svoje šťastie zabojovať. Len musí presvedčiť mamu, aby otcovi konečne pristrihla krídelká.

Premietanie sa začína o 21:00 hod.

Vstupné: 5 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.