Kino Úsmev uvádza premiéru: Hokejový sen

Dátum a čas:
streda - 08. 07. 2020 - 21:00 - 23:00

Miesto konania:
Amfiteáter


Vďaka filmu Hokejový sen sa aspoň na chvíľu vrátime na vlaňajší šampionát v ľadovom hokeji v Košiciach. Kino Úsmev uvedie 8. júla 2020 v predpremiéra v  Amfiteátri časozberný dokument,  ktorý prostredníctvom dvoch hlavných postáv – odchádzajúcej hviezdy Laca Nagya a začínajúceho 9-ročného hokejistu –  Jonáša Pahuliho zachytáva štyri mesiace pred začiatkom majstrovstiev sveta. Hľadá odpovede na otázky o budúcnosti slovenského hokeja. Uviesť ho prídu samotní tvorcovia filmu.

Režisérom je Marek Vaňous, známy predovšetkým ako športový komentátor a moderátor. Jeho zámerom je vzbudiť záujem o hokej najmä u najmladších fanúšikov a pomôcť tak na Slovensku vychovať novú generáciu, ktorá by tento šport vrátila späť na svetovú úroveň.

Ladislav Nagy, zlatý medailista z roku 2002 a najväčšia hrajúca košická legenda, prispôsobil domácemu šampionátu celý záver kariéry. Po oznámení, že slovenskú skupinu dostanú Košice, zmenil rozhodnutie skončiť s hokejom, aby sa mohol rozlúčiť na najvyššom fóre vo svojom rodnom meste.

Jonáš Pahuli z Košíc v roku 2002, keď sme v Göteborgu získali zlaté medaily, ešte nežil. Počas posledného svetového šampionátu na Slovensku mal iba dva roky. Majstrovstvá sveta 2019 preňho predstavovali jedinečnú možnosť, vidieť najlepší svetový hokej naživo a „nakopnúť“ svoju vlastnú kariéru. S blížiacim sa šampionátom sleduje zápasy reprezentácie, zbiera kartičky a žije hokejom. Jeho veľkým snom je dostať sa aspoň na jeden slovenský zápas priamo na štadión.

Premietanie sa začína o 21:00 hod.

Vstupné: 5 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.