Kino Úsmev uvádza: Joker

Dátum a čas:
štvrtok - 23. 07. 2020 - 21:00 - 23:00

Miesto konania:
Amfiteáter


Koncom minulého roka sa do kín dostala snímka režiséra Todda Phillipsa s názvom Joker, ktorá získala na festivale v Benátkach Zlatého leva. V roku 2008 divákov opantal herec Heath Ledger v Nolanovom Temnom rytierovi, Za stvárnenie vyšinutého psychopata si po svojej smrti vyslúžil Oscara. V roku 2016 to bol zase Jared Leto, ktorý zresuscitoval túto úlohu na strieborných plátnách vo filme Samovražedný oddiel (Suicide Squad). Joker bol vždy vo filmoch vyprofilovaný vrah a psychopat. Diváci vždy vedeli, čo majú od tejto postavy očakávať. Až doteraz sa však nikdy neobjavil film, ktorý by ukázal jeho zrod. Kino Úsmev ho uvedie v Amfiteátri 23. júla 2020.

Skrachovaný komediant Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) sa dlho pohybuje na tenkej hranici medzi realitou a šialenstvom. Jedného dňa sa vo svojom obleku klauna potuluje po uliciach Gotham City a dostáva sa do konfliktu s brutálnymi zlodejmi. Pomaly sa roztáča špirála udalostí, ktorá vyústi do hrozivých rozmerov. Všetkými opustený Fleck sa začne čoraz viac prepadať do hlbín šialenstva a postupne sa mení v ikonu zločinu, ktorú už čoskoro bude svet poznať pod menom Joker.

Výkon Joaquina Phoenixa alias Jokera bol dokonalým hereckým koncertom, ktorý priklincuje divákov do sedadiel na celých 122 minút. Podľa očakávania získal v tomto roku Oscara za mužský herecký výkon. Trofej si odniesla aj Hildur Gudnadóttir za pôvodnú filmovú hudbu.

Premietanie sa začína o 21:00 hod.

Vstupné: 5 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.