Kino Úsmev uvádza premiéru: Havel

Dátum a čas:
štvrtok - 30. 07. 2020 - 21:00 - 23:00

Miesto konania:
Amfiteáter


Letnú filmovú ponuku v Amfiteátri obohatí Kino Úsmev premiérou filmu Havel, inšpirovaného disidentským obdobím dramatika, spisovateľa a bojovníka za slobodu Václava Havla. Režisérom snímky, ktorá nemá zobraziť štátnika a priniesť prezidentský portrét, je Slávek Horák. V prírodnom kine v Košiciach sa bude premietať 30. júla 2020.

Celovečerný film prináša príbeh jednej z najvýraznejších osobnosti histórie Václava Havla (Viktor Dvořák). Portrét štátnika nečakajte. Film sa sústreďuje na Havlov búrlivý osobný život, ktorému dominuje boj za pravdu a správnu vec, prenasledovanie, väznenie a tiež milostné vzťahy, vlastné pochybenia a humor. V centre všetkého je potom neobvyklý a o to silnejší vzťah s manželkou Olgou (Anna Geislerová).

Dej sa odohráva medzi rokmi 1968 a 1989 a zachytáva dlhú cestu a premenu hlavného hrdinu od ľahkovážneho a úspešného dramatika 60. rokov, cez bojovníka za ľudské práva v sedemdesiatych rokoch, až po vodcovskú osobnosť Zamatovej revolúcie a celosvetovú ikonu. Dejiny sú ale až v druhom pláne. Film ponúka predovšetkým veľký, vzrušujúci a málo známy príbeh, akých nie je vo svete veľa.

Premietanie sa začína o 21:00 hod.

Vstupné: 5 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.