Kino Úsmev uvádza premiéru: Salto je kráľ

Dátum a čas:
štvrtok - 13. 08. 2020 - 20:30 - 22:00

Miesto konania:
Amfiteáter


Dokument Pavla Barabáša Salto je kráľ o partii priateľov, ktorí sa rozhodli zlaniť najvyššie vodopády sveta, bude kraľovať filmovému plátnu v Amfiteátri 13. augusta 2020. Filmovú novinku prinesie Kino Úsmev. 

Zlaňovanie najvyšších vodopádov na našej planéte je výzvou pre skupinku kamarátov. Motivuje ich možnosť splynúť s týmto vodným živlom. Ich cesty sú často pionierskymi výpravami do neznáma, kde ani najdôslednejšia príprava negarantuje tušený cieľ. Jedinou istotou je sila priateľstva. Podarí sa im zlaniť aj najvyšší vodopád sveta? Čo si pod tým predstaviť? Neskutočnú scenériu, adrenalínový zážitok alebo div sveta, ktorý bežný smrteľník nepresiahne? A predsa existuje partia kamarátov, fanatikov a bláznov, ktorá nepostihnuteľnú kategóriu ovláda takmer dokonale. Ich spoločnou výzvou je objaviť, dosiahnuť a splynúť s nespútanými vertikálnymi živlami.

Geografické rekordy Zeme sú známe: najvyššia hora – Mount Everest, najdlhšia rieka – Níl, najvyšší vodopád – Salto Angel. Spochybnenie prvenstva kráľa vodopádov českými geodetmi šokoval, keď za najvyšší bol vyhlásený doposiaľ druhý v poradí – Tugela v Juhoafrickej republike. Porovnať tieto velikány sa pokúsila slovenská expedícia, ktorá na Salto Angel urobila prvý priestup. Nie je podstatné, ktorý vodopád je najvyšší na svete, ani sa to z filmu nedozvieme. Expedícii išlo hlavne o pocit z neporušenej prírody, o symbiózu s touto nádhernou planétou, o súlad ľudí, na ktorých sa môžete aj v tých najextrémnejších situáciách spoľahnúť a zveriť im do rúk svoj život.

Vstupné: 5 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.