Kino Úsmev uvádza premiéru: Šarlatán

Dátum a čas:
štvrtok - 20. 08. 2020 - 20:30 - 22:30

Miesto konania:
Amfiteáter


Kino Úsmev rozšíri ponuku letného premietania v Amfiteátri premiérou filmu Šarlatán, ktorú uvedie 20. augusta 2020. Strhujúca životopisná dráma je inšpirovaná skutočným príbehom výnimočného muža obdareného liečiteľskými schopnosťami.

Na Jána Mikoláška sa v priebehu niekoľkých desaťročí obracali s prosbou o pomoc státisíce ľudí zo všetkých spoločenských vrstiev, vrátane najvýznamnejších osobností politického a kultúrneho života. Je to človek bez odborného lekárskeho vzdelania, ale s nevšedným a nevysvetliteľným nadaním diagnostikovať a pomocou byliniek liečiť choroby, s ktorými si ani doktori nevedia rady. Jeho mimoriadne schopnosti sú však vykúpené bojom s vlastnými démonmi. Liečiteľstvo je jeho vnútornou spásou a ochranou pred sebou samým…

Najnovší film uznávanej poľskej režisérky Agnieszky Holland odráža odveký boj dobra a zla, lásky a nenávisti, viery a zrady. To všetko v jednom človeku na pozadí dobových udalostí. Filmu sa dostalo veľkej cti uviesť svoju svetovú premiéru v rámci 70. ročníka medzinárodného filmového festivalu Berlinale.

V hlavnej úlohe sa predstavil Ivan Trojan, ktorého mladšiu verziu stvárnil jeho syn Josef Trojan.  Jeho asistenta, ale zároveň tiež životného partnera, si zahral slovenský herec Juraj Loj.

Premietanie sa začína o 20:30 hod.

Vstupné: 5 €

Vstupenky online: 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.