Kino Úsmev uvádza v AMFIKU: Osvietenie

Dátum a čas:
štvrtok - 06. 08. 2020 - 20:30 - 22:30

Miesto konania:
Amfiteáter


Film Osvietenie režiséra Stanleyho Kubricka z roku 1980 v hlavnej úlohe s Jackom Nicholsonom, ktorý stvárňuje spisovateľa Jacka Torrancea, prinesie na filmové plátno v Amfiteátri Kino Úsmev 6. augusta 2020. Snímka bola nakrútená podľa rovnomenného románu slávneho amerického spisovateľa hororov Stephena Kinga.

Jack hľadá pokojné miesto na písanie svojho nového románu, preto prijíma ponuku robiť správcu odľahlého horského hotela Pekná vyhliadka v Colorade, ktorý stojí na starom indiánskom pohrebisku. Počas zimy tam nikto nebýva. Pri úvodnom pohovore sa dozvedá okrem iného hroznú historku o svojom predchodcovi, ktorý zošalel zo samoty a odlúčenia a zavraždil svoju ženu a dve dcéry.

Jackov 5-ročný syn Danny je senzibilný a má schopnosť predvídať budúcnosť a cíti prítomnosť zlých síl. V príbehu sa stretne so zamestnancom hotela, ktorý má podobnú schopnosť a nazýva ju „žiarenie“. Varuje ho pred vstupom do izby, kde došlo k vraždám. Jack s manželkou a synom si užívajú samotu, ale postupne sa rodinná idylka postupne mení na peklo na zemi. Spisovateľ začne prichádzať o rozum a trpí strašnými víziami. Tie začnú prenasledovať aj syna a nádherné prostredie horského hotela sa postupne mení na boj o život. Rozsiahle priestory sa premenia na osamotené klaustrofóbické miesto, z ktorého niet úniku.

Premietanie sa začína o 20:30 hod.

Vstupné: 5 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.