Klamárium – interaktívna výstava

Dátum a čas:
utorok - 18. 12. 2018 - nedeľa - 01. 09. 2019 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne//Kulturpark, budova Bravo


V nedeľu, 1. septembra 2019, sú výstavné priestory z dôvodu štátneho sviatku Deň Ústavy SR zatvorené.

Čo prezrádzajú zrakové klamy o ľudskej mysli, približuje výstava Klamárium v budove Bravo v Kasárňach/Kulturparku. Jej autormi sú psychológovia z Psychologického ústavu Akadémie vied ČR Michal Šimeček a Radovan Šikl. Na spoločnom projekte spolupracovali s katedrou psychológie Filozofickej fakulty Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Prostredníctvom interaktívnych exponátov si môžu záujemcovia vyskúšať, ako nás naše vnímanie a videnie môže zmiasť do 1. septembra 2019. Dozvedia sa, akým spôsobom funguje ľudská myseľ pri zrakovom poznávaní sveta a ako môže oklamať.  

Vstúpte do sveta, kde sa neuveriteľné stáva skutočnosťou, dospelí sa menia na trpaslíkov, guľôčka sa kotúľa na lište do kopca a miznú veci, ktoré ste ešte pred chvíľou na vlastné oči videli. Nechajte sa oklamať, aby ste sa dozvedeli viac o ľudskej mysli. Cieľom výstavy je na príklade optických klamov ukázať a vysvetliť niektoré všeobecné princípy ľudského zrakového vnímania. Využitie klamov a iných príkladov omylov a ovplyvniteľnosti ľudského zraku je k takejto demonštrácii mimoriadne vhodné. Návštevník uvidí neexistujúce podnety a naopak, neuvidí tie existujúce.

Vstupné: 1 €

Otváracie hodiny: utorok – nedeľa 11:00 – 18:00 okrem pondelka.


Poloha na mape

Loading Map....

2 Responses to Klamárium – interaktívna výstava

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.