Knižnica pre deti a mládež mesta Košice – slávnostná akadémia

Dátum a čas:
štvrtok - 03. 12. 2015 - 12:00 - 13:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Knižnica pre mládež mesta Košice oslavuje 60. výročie svojho vzniku. Na slávnostnej akadémii, ktorá sa uskutoční 3. decembra v Kasárňach/Kulturparku v duchu motta „60 rokov čítate a rastiete s nami, si návštevníci pripomenú šesť desaťročí trvajúce obdobie, počas ktorého sa jej podarilo priviesť ku knihe niekoľko desiatok tisíc detí v bohatom kultúrnom programe. KMMK je jedinou špeciálnou knižnicou na Slovensku, ktorá sa orientuje na prácu s deťmi a mládežou.

Na konci prvého roku svojej existencie mala knižnica iba jedinú pobočku na Hlavnej ulici a tvorili ju len tri miestnosti. Mala 2 328 čitateľov, 59 139 výpožičiek za rok a disponovala 5920 knižnými zväzkami. V súčasnosti má 22 pobočiek (17 školských a 5 mimoškolských). Jedinečnými sú pobočky LitPark a Nezábudka.

Najmodernejšia pobočka LitPark sa nachádza v areáli Kasární/Kulturparku na Kukučínovej ulici. Otvorená je sedem dni v týždni. Okrem bohatého knižného fondu a časopisov, ponúka relaxačnú zónu s možnosťou hrania spoločenských hier a tiež možnosť prehliadky Múzea detskej knihy, ktoré tvorí až 3505 titulov pôvodnej slovenskej detskej literatúry. Disponuje novým knižnično-informačným systémom, ktorý umožnil skvalitnenie a zefektívnenie poskytovania služieb. Pobočka Nezábudka na Poľovníckej ulici sa špecializuje na prácu s čitateľmi s rôznym typom handicapu (zdravotným, mentálnym a sociálnym).

Knižný fond v súčasnosti predstavuje 218 998 zväzkov a služby knižnice využíva skoro 12 000 čitateľov. Knižnica organizuje celý rad podujatí. Medzi najúspešnejšie patrí Mesiac autorského čítania, festival Číta celá rodina, Vianočná knižka sa otvára, literárna súťaž pre začínajúcich autorov Literárne Košice Jána Štiavnického a ďalšie.

Program sa začína o 14:00 hod.

Vstup: voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.