Knižnica spúšťa nový informačný systém

Dátum a čas:
pondelok - 12. 01. 2015 - 9:00 - 10:00

Miesto konania:
LitPark – Knižnice pre mládež mesta Košice


V tomto roku Knižnica pre mládež mesta Košice oslavuje už 60. výročie svojho vzniku. Počas šiestich desaťročí existencie sa jej podarilo priviesť ku knihe niekoľko desiatok tisícov detí a vychovať tak viac generácií aktívnych čitateľov. Možno práve preto ju v Košiciach poznajú nielen deti, na prácu s ktorými sa táto knižnica špecializuje, ale aj ich rodiča a starí rodičia, ktorí rovnako rástli s knihami z jej políc.

Knižnica je jedinou špeciálnou knižnicou na Slovensku, orientovanou na prácu s deťmi a mládežou. Na konci prvého roku svojej existencie mala knižnica iba jedinú pobočku. V súčasnosti ich má 22. Najmodernejšia pobočka LitPark v Kasárňach/Kulturparku je otvorená každý deň aj počas víkendov. Okrem knižného fondu ponúka relaxačnú zónu a Múzeum detskej knihy s 3 505 titulmi pôvodnej slovenskej detskej literatúry. Nezábudka na Poľovníckej ulici sa špecializuje na prácu s čitateľmi s rôznym typom handicapu (zdravotným, mentálnym a sociálnym).

Knižnica aktuálne disponuje s knižným fondom v rozsahu 218 998 zväzkov a jej služby využíva skoro 12.000 čitateľov.

V rámci okrúhleho jubilea knižnica plánuje čitateľov a používateľov každý mesiac v roku prekvapiť. V januári má pripravené netradičné podujatia – stretnutie s tvorcami nového internetového Rádia FF pre mladých a 12. januára spustí nový knižnično-informačný systému, ktorý umožní skvalitnenie a zefektívnenie poskytovaných služieb v pobočke LitPark.

2013-10-24 08


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.